Wiadomości z Rybnika

Ogródki działkowe w Rybniku: działkowicze korzystają z pogody!

  • Dodano: 2021-07-14 08:45, aktualizacja: 2021-07-14 09:17

Kiedy termometry wskazują 30 stopni Celsjusza, w centrum miasta pojawiają się tylko ci, którzy muszą. W takie dni najlepiej wybrać się na kąpielisko i spędzić dzień nad wodą. 

Wielu rybniczan korzysta jednak ze swoich ogródków działkowych, gdzie w spokoju mogą schłodzić się w basenie czy nacieszyć słońcem. Dużo zieleni i drzew powoduje, że temperatura nie jest tam tak wysoka jak np. w centrum miasta. 

Rybnik: W weekendy parking przy ogródkach jest pełny

W weekendy parking przy ogródkach jest pełny, a w powietrzu unosi się zapach grilla. Właściciele korzystają z uroków natury, odpoczywając w zaciszu. Przechadzając się alejami ogródków działkowych, można zobaczyć pracujących działkowiczów, którzy zajmują się swoimi uprawami. Pełne szklarnie pomidorów, grządki warzyw i kwiaty wymagają wiele uwagi i pracy. Większość jednak robi to z zamiłowania, szczególnie starsi właściciele, dla których jest to forma hobby.

Dla mieszkańców bloków, szczególnie w centrum miasta, taki ogródek jest zbawieniem latem. Zapewne jest wiele chętnych na zakup takiej działki. Zatem w jakim przedziale cenowym pojawiają się ogłoszenia sprzedaży ogródków działkowych na terenie Rybnika?

Ogłoszenia sprzedaży ogródków działkowych ROD RAJ Rybnik

Ogłoszenia sprzedaży ogródków działkowych ROD RAJ Rybnik pojawiają się w cenach od 40 do 80 tysięcy złotych. Cena zależy od miejsca położenia oraz stanu działki. Jednak samych ogłoszeń sprzedaży działek jest niewiele. Możliwe, że wpływ na to ma pandemia, przez którą właściciele niechętnie sprzedają taki teren.

A Wy gdzie spędzacie czas w upalne dni? 


Źródło: Sara Konopelska

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również