Wiadomości z Rybnika

Ogólnopolski Tydzień Kariery w G7

  • Dodano: 2013-10-14 10:00

W ramach OTK w naszej szkole odbyły się dwa przedsięwzięcia, tj. II Szkolny Turniej Zawodoznawczy oraz zajęcia grupowe z każdą klasą III. Oba przedsięwzięcia przygotowały oraz zorganizowały p. Ewa Surma i Agnieszka Weremijewicz. Dodatkowo, przy Turnieju Zawodoznawczym pomogła nam p. Liliana Babilas.


II Turniej Zawodoznawczy za nami…
We wtorek 08 października 2013r. odbył się II Szkolny Turniej Zawodoznawczy, w którym wzięło udział 9 zespołów 2-osobowych wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Uczestnicy Turnieju wykonali 6 zadań o różnym stopniu trudności. Zadania, które dostarczyły wiele emocji, to odgadnięcie zawodu, jaki wykonuje zaproszony gość, kalambury związane z zawodami i przygotowanie mapy myśli na temat wylosowanego zawodu. Zarówno klasy I, II jak i III fantastycznie radziły sobie z wyzwaniami. Każda drużyna włożyła wiele serca, wysiłku w każde zadanie, ale zwycięzca może być tylko jeden… II Turniej Zawodoznawczy wygrały reprezentantki klasy 3b, tj. Katarzyna Mańka oraz Natalia Zniszczoł.

Gratulujemy i do zobaczenia za rok!

Następnego dnia, tj. 09 października 2013r. odbyły się 1-godzinne zajęcia grupowe „Poznajemy zawody” z każdą klasą III.
Podczas tych zajęć uczniowie nie tylko mieli możliwość poznać różnorodność świata zawodów, ale przede wszystkim uświadomili sobie, jak ważne jest świadome podejmowanie decyzji edukacyjno-zawodowych. Uczniowie zdali sobie sprawę, że warto poznać siebie, swoje mocne i słabe strony, rynek pracy, plusy i minusy różnych zawodów, ale także uświadomili sobie, że warto rozmawiać z różnymi przedstawicielami zawodów, znajdować aktualne informacje o zawodach przyszłości oraz przygotować się na potrzebę ciągłego doskonalenia się.
Jednymi z zadań, z którymi zmagali się uczniowie podczas zajęć, było wypisanie jak największej ilości zawodów związanych z określonym miejscem pracy, np. szkołą. Poza tym, zadanie, które dostarczyło wiele pozytywnych emocji, dotyczyło przeprowadzenia burzy mózgów na temat, jakie zawody mógłby wykonywać bohater filmu lub postać z bajki, np. kopciuszek lub superman.
 

Komentarze (2)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.