Wiadomości z Rybnika

Obywatelka Białorusi wjechała w znak na rondzie. Kobieta miała blisko 2,5 promila alkoholu

  • Dodano: 2023-01-02 15:30

Blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie miała kierująca renault, która wjechała na skrzyżowanie o ruchu okrężnym i uszkodziła znak. 39-letnia obywatelka Białorusi została zatrzymana dzięki właściwej reakcji świadków, którzy zawiadomił o zdarzeniu mundurowych.

W Nowy Rok, tuż po godzinie 7.00 dyżurny rybnickiej komendy otrzymał informację o nietrzeźwej kierującej. Policjanci z wydziału ruchu drogowego natychmiast udali się w rejon skrzyżowania o ruchu okrężnym ulic Żorskiej z Jaśminową w Rybniku. Na miejscu czekali zgłaszający, którzy ujęli kierującą renault. Jak ustalili mundurowi, kierująca osobówką zjechała na lewą stronę drogi uderzając w znak pionowy. Stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości 39-letniej obywatelki Białorusi. Wynik badania na alkomacie wykazał w jej organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Pamiętajmy. Pijani kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego — dla nas i naszych bliskich. Dlatego też zawsze reagujmy na tego typu przypadki. Nawet informacja przekazana policjantom anonimowo może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców i tym samym poprawy bezpieczeństwa. Każda osoba mająca podejrzenia, że ktoś prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, może powiadomić o tym stróżów prawa, którzy natychmiast sprawdzą taki sygnał. - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również