Wiadomości z Rybnika

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

  • Dodano: 2017-04-26 07:45, aktualizacja: 2017-04-25 13:03

Jak co roku, z okazji obchodów Święta Konstytucji 3 Maja w mieście zaplanowano okolicznościowe uroczystości. W programie msza święta w intencji Ojczyzny w bazylice św. Antoniego i uroczysty apel na rybnickim rynku.


Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.30 uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny w bazylice św. Antoniego. O oprawę muzyczną ceremonii zadbają: Miejska Orkiestra Dęta „Rybnik” oraz Joanna Spandel - sopran.

Po mszy planowane jest złożenie hołdu przed pomnikiem Jana Pawła II. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerują na rynek, gdzie wysłuchają hymnu państwowego, nastąpi wciągnięcie flagi państwowej na maszt, okolicznościowe wystąpienie Prezydenta Miasta Rybnika oraz złożenie kwiatów pod tablicami pamiątkowymi.

Serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe oraz wszystkich rybniczan do udziału w uroczystościach.Zachęcamy również, by uczcić święto, wywieszając w tym dniu flagę państwową. Niech zdobi ona nasze domy także wcześniej – warto bowiem pamiętać, że 2 maja obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.