Wiadomości z Rybnika

Obchody 100-lecia Powstań Śląskich oraz Święta Wojska Polskiego w Rybniku

  • Dodano: 2021-08-17 16:45, aktualizacja: 2021-08-19 08:21

Za nami upalny weekend, pełen wydarzeń i atrakcji dla mieszkańców Rybnika. W naszym mieście odbyły się obchody 100-lecia Powstań Śląskich oraz Święta Wojska Polskiego. Wydarzenie obchodzone było w niedzielę na rybnickim kampusie, przy ul. Rudzkiej, gdzie przygotowane zostały różne atrakcje dla mieszkańców. 

Organizatorzy

Wydarzenie plenerowe, stworzone zostało przy współpracy Stowarzyszenia ,,Słowem w twarz" z Teatrem Ziemi Rybnickiej.

Stowarzyszenie "Słowem w twarz” to organizacja młodych ludzi, która prężnie rozwija się oraz z pasją podejmuje się twórczych inicjatyw. Stowarzyszenie realizuje różne projekty, m.in. przeglądy muzyczne, wydarzenia kulturalne, festiwale a nawet artystyczne konkursy. Oprócz organizacji takich wydarzeń "Słowem w twarz", zajmuje się również promocją twórców. Dzięki współpracy są w stanie zrealizować artystyczne pasje i marzenia młodych, kreatywnych artystów.

Więcej informacji na temat stowarzyszenia, inicjatyw oraz aktualności znajdziecie na stronie SŁOWEM W TWARZ

"Dźwięki Wolności"

W niedzielne popołudnie, mieszkańcy Rybnika mogli uczestniczyć w kreatywnych oraz ważnych dla naszego regionu jak i kraju wydarzeniach. Dzień ten poświęcony został tradycji obchodów Święta Wojska Polskiego oraz rocznicy 100-lecia Powstań, które miały miejsce w naszym regionie.

Organizatorzy zadbali o ciekawy harmonogram i atrakcje dla uczestników tego wydarzenia. Podczas obchodów odbyły się prezentacje militarno-historyczne, które były ciekawe dla dzieci jak i dorosłych. Na kampusie pojawiła się również strefa gastronomiczna, z której mieszkańcy mogli skorzystać. Z pewnością dla większości, główną atrakcją były koncerty zaproszonych artystów. Rybniczanie mogli posłuchać koncertu Chwila Nieuwagi ,"Dostone Zytko" oraz,
"Dźwięki Wolności", gdzie występowali m.in. Marcin Sójka, Piotr Tłustochowicz oraz Katarzyna Cerekwicka.
Wydarzenie miało niesamowity klimat, patriotyczny jak i rozrywkowy. 

Jak się Wam podobało? Napiszcie w komentarzach.


Źródło: Sara Konopelska

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również