Wiadomości z Rybnika

Nowoczesna broń do walki z piratami drogowymi

  • Dodano: 2018-01-05 08:15, aktualizacja: 2018-01-05 08:31

Dzień przed terminem ogólnopolskich działań "Prędkość" policjanci z rybnickiej drogówki podczas briefingu prasowego, zaprezentowali działanie nowoczesnego miernika prędkości TruCAM. Nowoczesny radar prócz pomiaru prędkości, daje możliwość wykonania zdjęcia mierzonego pojazdu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, kierowca będzie mógł zobaczyć wynik prędkości wraz z dokumentującymi to wszystko filmem i zdjęciami samochodu.

Dzisiaj w Rybniku odbył się briefing prasowy, na którym policjanci z rybnickiej drogówki zaprezentowali dziennikarzom nowoczesny laser do pomiaru prędkości TruCAM LTI 20/20. Prezentacja urządzenia na dzień przed ogólnokrajowymi działaniami „Prędkość”, miała na celu przybliżenie możliwości technicznych nowego miernika oraz jego walorów. Policjanci zademonstrowali też jego praktyczne zastosowanie.

TruCAM to nowoczesna broń do walki z piratami drogowymi. Radar nie tylko mierzy prędkość, ale przede wszystkim wytwarza pełną dokumentację wideo i zdjęcia wykroczeń w ruchu drogowym z dokładnym wskazaniem mierzonego pojazdu. Ponadto dzięki wykorzystaniu TruCAM, policjanci ruchu drogowego mogą nie tylko robić zdjęcia samochodów, ale także ujawniać wykroczenia bez konieczności zatrzymywania kierowcy. Takie rozwiązanie umożliwia pomiar prędkości na drogach, gdzie nie jest możliwe zatrzymanie pojazdu. To nowoczesne urządzenie z całą pewnością będzie miało znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie naszego miasta i powiatu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również