Wiadomości z Rybnika

Nowi policjanci i oficerowie w śląskim garnizonie

  • Dodano: 2021-06-28 07:00, aktualizacja: 2021-06-27 21:44

Na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie 113 nowych policjantów.

Uroczystość odbyła się na placu apelowym katowickiego oddziału prewencji. Ślubowanie od 113 nowych policjantów, przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn.

W uroczystości udział wzięli również: przedstawiciele Marszałka Województwa Śląskiego i Prezydenta Katowic, Zastępca Naczelnika Zarządu w Katowicach CBŚP, Naczelnik Wydziału w Katowicach BSWP, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, Przewodniczący ZW NSZZPolicjantów, komendanci miejscy i powiatowi, naczelnicy wydziałów KWP w Katowicach oraz Kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Uroczystość uświetniła oprawa muzyczna Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz udział policyjnej kompani honorowej.

Komendant pogratulował nowym policjantom wyboru drogi życiowej i wstąpienia w szeregi policyjnej formacji. Podkreślił, że  dzisiejszy dzień jest przełomowy w ich życiu i od dzisiaj z osób prywatnych stają się funkcjonariuszami państwa, z wszystkimi przywilejami z tego wynikającymi, ale również z całym pakietem obowiązków.

Szef śląskich policjantów podkreślił, że:

"Policjantem jest się 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu i to nie jest praca. To jest służba. To słowo „służba” będzie się pojawiało przez cały okres Waszej aktywności zawodowej w mundurze. (...) Jest to słowo klucz, które pozwoli Wam zrozumieć, na czym polega to poświęcenie i jak wielkie jest to poświęcenie".

Komendant Rabsztyn zaznaczył również, jak ogromną rolę w służbie funkcjonariuszy pełni rodzina, czekająca na ich powrót ze służby do domów i wspierająca w trudnych sytuacjach.

Wśród nowo przyjętych policjantów jest 18 kobiet

Niebawem wszyscy rozpoczną kilkumiesięczny kurs podstawowy w szkołach policyjnych. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, zasilą szeregi jednostek garnizonu śląskiego.

Aby zostać policjantem, wszyscy z nich przeszli całą procedurę doboru, która do łatwych nie należy. Jak zostać policjantem? Jednak pełnienie służby przynosi wiele satysfakcji i z pewnością warte jest wszelkich starań kandydatów.

Nowo przyjęci mundurowi mogli przyjrzeć się również 41 bardziej doświadczonym policjantom, w tym 11 kobietom, którym dzisiaj Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn wręczył akty mianowania na pierwszy stopień w korpusie oficerów młodszych. To początek ścieżki zawodowej, która dla wielu z nich może zakończyć się objęciem odpowiedzialnych stanowisk kierowniczych, w tym również komendanckich.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również