Wiadomości z Rybnika

Nieuprawniony kierowca został złapany na ul. Barbary. 29-latek z Rybnika był pijany!

  • Dodano: 2023-11-24 10:15

Policjanci z rybnickiej drogówki ujawnili kolejnego nietrzeźwego kierującego. Tym razem amatorem jazdy na "podwójnym gazie" okazał się 29-letni mieszkaniec Rybnika, który miał w organizmie ponad promil alkoholu. Okazało się także, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

Pijany kierowca w Rybniku

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o niewsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Rybniku podczas kontroli stanu trzeźwości na ul. Barbary w Rybniku zatrzymali kierującego pojazdem marki Iveco. Całe zdarzenie miało miejsce 23 listopada 2023 roku. Okazało się, że 29-latek kierował samochodem, mając w organizmie ponad promil alkoholu. Po sprawdzeniu przez patrol drogówki w policyjnych bazach danych wyszło także na jaw, że mężczyzna kierował pojazdem pomimo braku uprawnień. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci apelują!

Osoba, która zdecyduje się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu, musi liczyć się nie tylko z konsekwencjami prawnymi. Nieodpowiedzialna przejażdżka może się również skończyć tragedią na drodze i śmiercią przypadkowej osoby. Reagujmy za każdym razem, gdy wiemy, że za kierownicę wsiada nietrzeźwy!

Pamiętajmy jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą jazda pod wpływem alkoholu i innych substancji psychoaktywnych. Osoby wsiadające do pojazdu po spożyciu alkoholu narażają nie tylko siebie, ale także innych na utratę życia i zdrowia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również