Wiadomości z Rybnika

Nietrzeźwi kierujący w rękach rybnickich stróżów prawa

  • Dodano: 2018-01-10 09:30

Nie ma dnia by rybniccy policjanci nie zatrzymali kierującego po użyciu alkoholu lub będącego w stanie nietrzeźwości. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze. Wsiadając za kierownicę jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i pozostałych użytkowników dróg.

Dziś nocy, w Rybniku na ulicy Świętego Maksymiliana, policjanci wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego peugeotem. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 19-letniego mieszkańca powiatu rybnickiego Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie 1,6 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Policjanci ruchu drogowego zostali wezwani w niedzielę nad ranem na ulicę Świętego Józefa w Rybniku, gdzie miało dojść do zdarzenia drogowego. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, zobaczyli wywrócony na bok samochód oraz strażaków, którzy wyciągali mężczyznę z pojazdu.

Jak ustalili policjanci, kierujący daewoo matizem - 40-letni mieszkaniec Rybnika, skręcając z ulicy Żołędziowej w ulicę Świętego Józefa nie zapanował nad pojazdem doprowadzając do jego wywrócenia. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego matizem. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz odpowie za jazdę na „podwójnym gazie” oraz spowodowanie kolizji. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.