Wiadomości z Rybnika

Niebezpiecznie na drogach

  • Dodano: 2014-06-09 12:00

Policjanci z Rybnika wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj ok.17-tej w Jankowicach. W wyniku zderzenia opla z motocyklem, ucierpiał 31-letni motocyklista. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Niestety nie wszyscy kierowcy w trakcie weekendu powstrzymali się od alkoholu.


Jak dotychczas ustalili policjanci, kierujący oplem astra 24-letni mieszkaniec Świerklan podczas manewru skrętu w lewo nie udzielił pierwszeństwa jadącemu z  przeciwnego kierunku motocykliście.  Kierujący motocyklem yamaha 31-letni mieszkaniec Rybnika, doznał ogólnych potłuczeń oraz urazu nóg i rąk, został przewieziony do szpitala wojewódzkiego  nr 3 w Rybniku, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Podczas tego weekendu policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali, aż 9-ciu kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy w stanie nietrzeźwości. Do zatrzymania jednego z nich przyczynił się świadek, który nie pozostał obojętny na wyczyny kierowcy clio, który  jechał przed nim. Mężczyzna zadzwonił na policję , podając markę i numery pojazdu, którym jego zdaniem jechał pijany kierowca.  Policjanci zatrzymali kierowcę i sprawdzili stan trzeźwości, okazało się, że ma w organizmie ponad 2 prom. alkoholu, na dodatek 57-letni mieszkaniec Rydułtów prowadził samochód wbrew zakazowi sądowemu. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. Do zdarzenia doszło w Łukowie Ślaskim na ul.Granicznej.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.