Wiadomości z Rybnika

Nacyna posprzątana

  • Dodano: 2018-05-22 09:45

Podczas sobotniego sprzątania rzeki Nacyny uzbierały się dwie wywrotki śmieci! W korycie rzeki był m.in. rower, kilka wózków dziecięcych, narty, monitor, zderzak samochodu, kilkanaście opon, kilka par butów oraz siekiera i inne rupieci…

Pod wodzą prezydenta Piotra Kuczery wolontariusze, wyposażeni w worki na śmieci, rękawiczki, gumowce i wodery, sprzątali rzekę z kajaków i brodząc w wodzie. Nie zawiedli harcerze z 6 HDŻ i Hufca Ziemi Rybnickiej, strażacy z OSP Kłokocin, Orzepowice, Chwałęcice i Stodoły, pracownicy Rybnickich Służb Komunalnych, a także przedstawiciele grupy "Aktywni Team", Rybnickiego Sztabu Ratownictwa i mieszkańcy miasta. W rzece brodził również zastępca prezydenta Piotr Masłowski.

Na stosunkowo niedługim odcinku rzeki - od miejsca, w którym Nacyna przecina Obwiednię Południową, do mostu na ul. Rudzkiej - zebrano w sumie 1,5 tony śmieci!

Rzeka jest nasza, miasto jest nasze! Dbajmy wspólnie o to co mamy! - apeluje prezydent Rybnika Piotr Kuczera. - Dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji sprzątania Nacyny. Wspólne sprzątanie na pewno będziemy kontynuować, dlatego już dziś zapraszam na przyszłoroczną powtórkę akcji - dodaje prezydent.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku rzeka Nacyna wróciła symbolicznie do miasta dzięki nowej trasie dla pieszych i rowerzystów wzdłuż rzeki. Bulwary cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców naszego miasta. Nad rzekę sprowadziły się też sympatyczne nutrie i kaczki. Szkoda, że wciąż są osoby, które traktują tę płynącą przez centrum miasta rzekę jak śmietnik...

Zapraszamy do fotogalerii, a jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również