Wiadomości z Rybnika

Muzyczny Rybnik dla Rybnickiego Hospicjum Stacjonarnego

  • Dodano: 2018-10-04 14:15

3 października w Halo Rybnik odbyła się oficjalna premiera płyty „Każdy dzień jest początkiem”. Płyta powstała dzięki współpracy Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie z zespołem Carrantuohill i agencją artystyczną Celt. W gronie wykonawców są m.in. Kuba Więcek, Chwila Nieuwagi, Piotr Tłustochowicz i zespół 6na6.

Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na budowę i wyposażenie hospicjum stacjonarnego w Rybniku.

Piotr Kuczera, prezydent Rybnika:

Hospicjum, to miejsce w którym na co dzień stykamy się z problemem , którego zwykle unikamy, niezręcznie nam o nim rozmawiać, często nie wiemy jak. Paradoksalnie umieranie i nieuchronność śmierci towarzyszy naszej codzienności. Podniesienie jakości życia osób nieuleczalnie chorych, powinno być również troską samorządu. Ogromnie się cieszę, że idea budowy hospicjum w Rybniku łączy naszych mieszkańców, łączy środowiska artystyczne. Mam nadzieję, że ta rybnicka płyta zagości w wielu domach, stając się takim symbolicznym znakiem współdziałania mieszkańców na rzecz tej szlachetnej idei.

Bogdan Wita, muzyk zespołu Carrantuohill, współinicjator wydania płyty

Jestem niezwykle dumny z moich muzycznych przyjaciół i znajomych. Nikt z zaproszonych artystów nie odmówił nam współpracy przy realizacji tego projektu. Dzięki temu powstała płyta, która wspiera dzieło budowania Hospicjum w Rybniku, a przy okazji „zbiorowy album muzyczny miasta”. Każdy, kto stanie się posiadaczem tej płyty, może poznać piękną różnorodność rybnickiego środowiska artystycznego, mając jednocześnie poczucie o dobrym uczynku dla miasta.

Płyta „Każdy dzień jest początkiem” ma na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na problem ograniczonej dostępności profesjonalnej opieki paliatywnej i hospicyjnej w regionie. Udział rybnickich artystów ma pomóc w nagłośnieniu idei budowy takiego miejsca w Rybniku i pozyskaniu pieniędzy na realizację inwestycji. Jest przedsięwzięciem w 100% charytatywnym.

Kuba Więcek, saksofonista i kompozytor, bohater najgłośniejszego debiutu na polskiej scenie jazzowej 2017 r.

Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w tym projekcie, ponieważ uważam, że powstanie hospicjum w Rybniku jest bardzo ważną sprawą. Głęboko wierzę, że pomagając innym pomagamy również sobie.

Andrzej Czech, gitarzysta, muzyk zespołu Chwila Nieuwagi

Zaangażowaliśmy się w ten projekt dlatego, że jesteśmy głęboko przekonani o potrzebie wybudowania hospicjum stacjonarnego w Rybniku. A poza tym dlatego, że chętnie angażujemy się w projekty, które są inicjowane przez ludzi działających społecznie i robiących coś dla dobra innych. Mamy nadzieję, że płyta przyniesie dużo dobrego lokalnej społeczności.

Płyta charytatywna to efekt siedmiu miesięcy przygotowań. W pracę nad projektem zaangażowało się kilkanaście osób, które połączyło poparcie dla budowy hospicjum w Rybniku i chęć zmieniania świata na lepsze.

Sylwia Figura-Kluszczyńska, prezes Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie

Każdy dzień jest początkiem. Nowym otwarciem dającym nowe możliwości. Wystarczy jeden wybór, który służy dobru, żeby zmienić świat. Chcemy pokazać, jak wielką siłę mają nasze decyzje i wspólne działanie w słusznej sprawie.  To przedsięwzięcie ma pokazać, jak wielką siłę mają nasze decyzje i wspólne działanie w słusznej sprawie. Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi z tego co już udało się osiągnąć. A udało się wiele. Bo gdy w 2016 r. Zarząd Fundacji rozpoczął starania o wybudowanie hospicjum stacjonarnego w Rybniku niektórzy nazwali nas marzycielami, żeby nie powiedzieć szaleńcami. Dziś dzięki przychylności Prezydenta i Radnych Miasta Rybnika kwestia budowy hospicjum w Rybniku stała się inwestycją miejską. Kolejny przełom to wydanie płyty CD. Wierzymy, że jeszcze wiele dobrego przed nami i nie odpuszczamy, dalej będziemy prowadzić działania na rzecz promocji tej bardzo potrzebnej inwestycji.

Marcin Kopczyński, właściciel agencji public relations Trzy Znaki

Od samego początku jestem związany z inicjatywą budowy hospicjum stacjonarnego. Cieszę się, że mogę wykorzystać swoje doświadczenie w promowaniu firm do wspierania tak szczytnego celu. Chcieliśmy, aby płyta „Każdy dzień jest początkiem” łączyła mieszkańców Rybnika i już w dniu jej premiery mogę powiedzieć, że to działa. Powstała dzięki zaangażowaniu kilkunastu osób, które zrobiły to bezinteresownie. Efekt jest imponujący. Wierzę, że niebawem dołączą do nas kolejni sojusznicy budowy hospicjum i nakład płyty rozejdzie się jak przysłowiowe świeże bułeczki.

Na płycie wystąpili artyści związani z Rybnikiem. Poza talentem i miłością do muzyki łączy ich bezinteresowna chęć czynienia dobra.

Swoje utwory z wielką radością udostępnili nam Kuba Więcek, Carrantuohill, Chwila Nieuwagi, Piotr Tłustochowicz, Krzysztof Popek, Jacek Glenc, zespół 6 Na 6, Chór Kameralny Autograph. Część muzyczną uzupełniliśmy inspirującym przesłaniem znanego rybniczanom księdza Marka Bernackiego – dodaje Bogdan Wita z zespołu Carrantuohill, odpowiedzialny za techniczną stronę przedsięwzięcia.

Płyta będzie dostępna w sklepie internetowym na stronie www.muzycznyrybnik.pl  w księgarni Orbita na rybnickim rynku oraz w Halo Rybnik. Cena egzemplarza to 45 zł. Tylko w sklepie internetowym będzie można kupić wersję limitowaną z podpisami artystów – w tym przypadku cena minimalna egzemplarza wynosi 65 zł.

Honorowy patronat nad płytą objął Prezydent Miasta Rybnika.

Sponsorami płyty są: Hurtownia Ceramiki Kamelia Kamglas, Cukiernia Król, SUBMARtv,  Roboterm.

Janusz Dronszczyk, Cukiernia Król, sponsor płyty

Nasza firma od lat angażuje się w działalność charytatywną. Jesteśmy częścią społeczności lokalnej i czujemy się odpowiedzialni za to, co dzieje się wokół nas. Uważam, że każdy z nas ma do zaoferowania coś, co może pomóc w budowie hospicjum w Rybniku. Nasz wkład to wsparcie finansowe przy wydaniu płyty. Stwierdziliśmy, że słodki Rybnik też może coś zrobić dla rybnickiego hospicjum stacjonarnego.

INFORMACJE O PŁYCIE:
Pomysłodawca: Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie, zespół Carrantuohill i agencja Trzy Znaki
Wydawca: Agencja artystyczna Celt
Mastering: Dariusz Sojka
Projekt graficzny: Karolina Kotowicz

Tracklista:

1. Chwila Nieuwagi ''Cicho na Zakrzówku"                         
2. Słowo ks. Marka Bernackiego (1) 
3. 6na6  "That Lonesome Road"                                 
4. Słowo ks. Marka Bernackiego (2)                             
5. Piotr Tłustochowicz z zespołem Len "Ech"                         
6. Słowo ks. Marka Bernackiego (3)                            
7. Autograph "Adoramus te, Christe"                             
8. Słowo ks. Marka Bernackiego (4)                             
9. Carrantuohill "Nice Evening Reel"                             
10. Słowo ks. Marka Bernackiego (5)                             
11. 6na6 "Byłaś serca biciem"                                 
12. Autograph "De Profundis"                                 
13. Chwila Nieuwagi ''Ramża''                                 
14. Słowo ks. Marka Bernackiego (6)                             
15. Kuba Więcek "Back Home Feeling”                             
16. Słowo ks. Marka Bernackiego (7)                             
17. Krzysztof Popek "Fresh air"                                 
18. Słowo ks. Marka Bernackiego (8)     
19. Piotr Tłustochowicz z zespołem Len "Gdzie jestem"
20. Słowo ks. Marka Bernackiego (9)            
21. Carrantuohill "Ragle Tagle Gipsy"             
22. Kuba Więcek "Naked Hymn for Equality”                         
23. Słowo ks. Marka Bernackiego (10)                             
24. Jacek Glenc "Autograph with an Epilogue for the Symphonic Orchestra"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.