Wiadomości z Rybnika

Młody kierowca stracił prawo jazdy

  • Dodano: 2018-06-21 23:15

Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali młodego kierowcę, który jechał w terenie zabudowanym z prędkością 110 km/h. 18-latek został ukarany mandatem karnym.

Musi się teraz pożegnać z prawem jazdy na najbliższe 3 miesiące. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze!
Wczoraj, podczas działań na ulicy Rudzkiej w Rybniku, policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy zauważyli samochód, którego kierujący poruszał się z dużą prędkością. Kiedy stróże prawa dokonali pomiaru okazało się, że mieszkaniec Rybnika miał na liczniku 110 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 60 km/h. 18-latek, który prawo jady posiada zaledwie od kilku miesięcy, został zatrzymany do kontroli i ukarany 500-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi. Wkrótce zostanie też wydana przez prezydenta decyzja, zgodnie z którą młody kierowca pożegna się z prawem jazdy na 3 miesiące.

O tym, jak wiele niebezpieczeństw jest na drodze, młodzi kierowcy dowiadują się sami - często za późno... Dlatego Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach w ramach kampanii społecznej zainaugurowanej w roku 2012, skierowanej do młodych kierowców pn. „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” przygotowali spot filmowy. Materiał profilaktyczny obrazuje skutki brawury i ryzykowanych zachowań w ruchu drogowym, młodych adeptów sztuki jazdy samochodem, których konsekwencje są bardzo tragiczne...

Apelujemy o rozsądek na drodze! Pamiętajmy, że jadąc z nadmierną prędkością stwarzamy zagrożenie zarówno dla innych kierujących jak i dla pieszych czy rowerzystów, którzy w konfrontacji z samochodem pozostają bez szans.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, prawo jazdy zostaje zatrzymane na okres trzech miesięcy kierującemu, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o więcej niż 50 km/h. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami - jego przywrócenie zostało obwarowane koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdami.


Źródło: KMP Rybnik

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.