Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Młody kierowca przekroczył prędkość o 84 km/h

  • Dodano: 2016-02-26 11:15
W ręce policjantów z rybnickiej drogówki wpadł 18-latek, który jechał BMW w terenie zabudowanym z prędkością 134 km/h. Młody kierowca musi się teraz pożegnać z prawem jazdy na najbliższe 3 miesiące. Jak się okazało, uprawnienia do prowadzenia samochodu uzyskał zaledwie 6 miesięcy temu.
 
 
Rybniccy policjanci ruchu drogowego, patrolując wczoraj ulicę Wodzisławską, zauważyli jadący z dużą prędkością samochód. Kiedy stróże prawa dokonali pomiaru, okazało się, że kierujący BMW jedzie 134 km/h. Pirat drogowy został zatrzymany do kontroli. Po sprawdzeniu dokumentów mundurowi ustalili, że 18-letni rybniczanin zdał egzamin na prawo jazdy zaledwie 6 miesięcy temu. Młody kierowca stracił prawo jazdy, został też ukarany 500-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi.
 
 
O tym, jak wiele niebezpieczeństw jest na drodze, młodzi kierowcy dowiadują się sami - często za późno... Dlatego Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach w ramach kampanii społecznej zainaugurowanej w roku 2012, skierowanej do młodych kierowców pn. „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” przygotowali spot filmowy. Materiał profilaktyczny obrazuje skutki brawury i ryzykowanych zachowań w ruchu drogowym, młodych adeptów sztuki jazdy samochodem, których konsekwencje są bardzo tragiczne...
 
 
Apelujemy o rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że jadąc z nadmierną prędkością stwarzamy zagrożenie zarówno dla innych kierujących jak i dla pieszych, którzy w konfrontacji z samochodem pozostają bez szans.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.