Wiadomości z Rybnika

Mikołajkowa Akcja Krwiodawstwa

  • Dodano: 2017-12-05 14:00

Już kolejny raz mundurowi wsparli Mikołajkową Akcję Krwiodawstwa. Przed wejściem do rybnickiej komendy, zaparkował ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Raciborza, w którym zebrano łącznie ponad 13 litrów krwi. Zorganizowano również zbiórkę słodyczy dla najmłodszych.

Okres przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia jest świetną okazją do niesienia pomocy innym. Pod rybnicką komendą cyklicznie organizowane są akcje krwiodawstwa, wobec czego policjanci również w tym okresie nie zawiedli i wsparli Mikołajkową Akcję Krwiodawstwa. Dzisiaj w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Raciborza, do godziny 13:00 można było oddać krew. Mieszkańcy naszego miasta oraz mundurowi, łącznie oddali ponad 13 litrów krwi, która trafi do potrzebujących. Przy ambulansie można było także przekazać słodycze. Zostaną one wręczone rybnickim dzieciom przez dzielnicowych z okazji Mikołajek.

Akcja ma na celu zebranie jak największej ilości krwi dla potrzebujących. Życie każdego pacjenta wymagającego transfuzji jest zagrożone, jeśli w porę jej nie otrzyma. Przeciętny dorosły człowiek ma ok. 5 - 6 litrów krwi. Jednorazowo pobiera się 450 ml. Mężczyźni mogą oddawać taką ilość nie więcej niż 6 razy w roku, a kobiety nie więcej niż 4 razy w roku.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.