Wiadomości z Rybnika

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny - wyniki

  • Dodano: 2018-01-19 07:45, aktualizacja: 2018-01-19 07:59

W dniu 9 stycznia 2018 zostały ogłoszone oficjalne wyniki prestiżowego Konkursu Informatycznego "Bóbr".  Uczeń klasy 3TFR Adam Gawlik uzyskał wyróżnienie w  Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr". Konkurs "Bóbr" jest jednym z najpopularniejszych, najtrudniejszych i najciekawszych konkursów informatycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Adam uzyskał 101,25 pkt.

Maksymalna ilość punktów do zdobycia to 120. Ze względu na trudność zadań, zdecydowana większość uczestników konkursu nie jest  w stanie osiągnąć progu 75pkt.

Charakter zadań konkursowych ma duży wpływ na zainteresowanie konkursem. Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Zadania często są związane również z kulturą i językiem. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia.
Zadania są testowe. Aby rozwiązać zadanie należy: wybrać jedną poprawną odpowiedź spośród na ogół czterech możliwych, lub wpisać odpowiedź w okienku lub wykonać inne czynności prowadzące do rozwiązania, o których jest mowa w zadaniu.

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla laureatów oraz osób wyróżnionych, podczas zakończenia XII Edycji Konkursu Bóbr odbędzie się 9 marca 2018 roku (w piątek) na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Oficjalna strona konkursu: www.bobr.edu.pl

Opiekunem ucznia był Tomasz Mandrysz.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.