Wiadomości z Rybnika

"Maj, bzy, Rybnik i Ty" - znamy datę!

 • Dodano: 2019-04-04 12:45

Rybnik zaprasza na czwartą edycję wyjątkowego wydarzenia "Maj, bzy, Rybnik i Ty", kilkudniowej zabawie na kampusie towarzyszyć będzie wyjątkowa oferta muzyczna i dobre jedzenie. Nowością w tym roku będzie europejskie kino plenerowe.

Ogromnie się cieszymy, że rybnicka majówka z roku na rok cieszy się coraz większą sympatią mieszkańców i gości z regionu, a nawet szerzej z naszego kraju – komentował podczas konferencji prasowej Wojciech Świerkosz zastępca Prezydenta Miasta Rybnika

W tym roku czeka nas muzyczna uczta, to z całą pewnością, ale do oferty dołączamy w tym roku kino europejskie. Okazją ku temu jest wyjątkowy jubileusz 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej. Przypomnę, że na poprzedniej sesji rady miasta radni przyjęli uchwałę, która ustanowiła w Rybniku 2019 rok – Rokiem Europy.  W Rybniku od lat podkreślamy tolerancję dla ludzi, narodów, kultury, wyznań i  religii, jednocześnie oprócz tej wspólnoty duchowej Rybnik w sposób absolutnie wyjątkowy rozwinął się inwestycyjnie. Miliony pozyskanych z Unii środków spowodowały, że miasto niezwykle wypiękniało, ta majówkowa zabawa, w pięknym mieście, ma nam przypominać o tym, jak to się stało, że jesteśmy tu, gdzie jesteśmy – podsumował prezydent Świerkosz.

Podczas pierwszego dnia majówki odbędą się na rynku, sportowe zmagania koszykarzy z całego regionu za sprawą kolejnej edycji Rynek Basket. Pozostałą część majówki spędzimy na kampusie oglądając filmy, słuchając dobrej muzyki i zajadając się dobrym jedzeniem.

Pierwszy dzień majówki upłynie pod hasłem 15-lecia wejścia Polski do UE i w klimacie plenerowego kina europejskiego. Na dużym ekranie obejrzymy trzy wyjątkowe produkcje, których twórcami są Belgowie, Francuzi, Kanadyjczycy i Brytyjczycy, nasze propozycje to różne gatunki filmowe, więc każdy znajdzie coś dla siebie – zapowiada Michał Wojaczek dyrektor Teatru Ziemi Rybnickiej.

 Ponieważ mamy strawę dla ducha, to nie może również zabraknąć strawy dla ciała. Dlatego i w tym roku, całej majówce będzie towarzyszyć  festiwal foodtrucków, codziennie od godziny 12.00 do 22.00 – mówi Michał Wojaczek

W tym roku rybnicka majówka, to nie tylko Hip Hop, alternatywa i jazz, tegoroczna oferta gatunków muzycznych jest o wiele bogatsza.

W tym roku odeszliśmy od skupiania się na gatunkach muzycznych, zależało nam na tym by artyści dobrze, ze sobą brzmieli. Chcieliśmy też takich twórców, którzy są bezkompromisowi i mają coś do powiedzenia  – zapowiada Julia Wójcik kierownik biura kultury  

Warto przypomnieć,że wstęp na wszystkie wydarzenia podczas majówki jest bezpłatny – dodaje Julia Wójcik.

Program "Maj, bzy, Rybnik i Ty":

1 maja 

Rynek Basket 

Europejskie kino plenerowe na kampusie  z okazji 15-lecia wejścia Polski do UE

 • godz. 16.00 –„ Nic do oclenia”; reżyseria:  Dany Boon, gatunek: komedia, produkcja: Belgia, Francja
 • godz. 18.00 – „Śmierć Stalina”; reżyseria:  Armando Iannucci, gatunek: dramat, komedia, produkcja: Belgia, Francja, Kanada, Wielka Brytania
 • godz. 20.00 – „Za jakie grzechy dobry Boże?” ; reżyseria: Philippe de Chauveron, gatunek: komedia, produkcja: Francja

2 maja

 • godz. 17.00 Rasmentalism
 • godz. 18.00 Otsochodzi,
 • godz. 20.00 Eldo 

3 maja

 • godz. 17.00 BUKOWICZ
 • godz. 18.00 Dr MISIO
 • godz. 20.00 Lao Che

4 maja

 • godz. 16.00 Kawa z Mlekiem 
 • godz. 17.00 Odet
 • godz. 18.00 Natalia Przybysz
 • godz. 20.00 Nosowska
   

1- 4 maja - festiwal foodtrucków 12.00-22.00

Rybnickie wydarzenie ma już swoich fanów, dlatego w tym roku pojawią się nowe majówkowe gadżety.

„Maj, bzy, Rybnik i Ty” to impreza, na którą przyjeżdżają ludzie z całej Polski. Dlatego o naszej majówce będzie można usłyszeć przez cały kwiecień w sieci kin Multikino, a także w prasie, Internecie i oczywiście radiu. Do tego w Rybniku i Katowicach pojawi się reklama outdoorowa – komentuje Robert Cebula naczelnik wydziału promocji.

 Intensywna kampania ma na celu zaprosić do Rybnika na całą majówkę, a nie tylko na pojedyncze dni. Majówka, to wyjątkowe wydarzenie w życiu Rybnika, dlatego wypuszczamy specjalne materiały promocyjne na tą okazję. Od dzisiaj w halo!Rybnik można zakupić majówkowe plecaki z logo imprezy, peleryny przeciwdeszczowe oraz piłki plażowe, bo z czym innym ma się kojarzyć majówka, jak nie z odpoczynkiem i zabawą na świeżym powietrzu – mówi Robert Cebula.

"Maj, bzy, Rybnik i Ty" - znamy datę!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również