Wiadomości z Rybnika

Lokalne wsparcie dla szpitali

  • Dodano: 2020-11-12 15:00

Rybnicka firma Politan po raz kolejny pomaga lokalnej społeczności, przekazując swoje produkty – tym razem wsparcie otrzymały dwa okoliczne szpitale.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju otrzymały w ostatnich dniach darowizny od rybnickiej spółki Politan w postaci ponad 23 tys. sztuk filiżanek do kawy i herbaty.

Zarząd firmy, obserwując coraz bardziej niepokojącą sytuację związaną z epidemią koronawirusa, po raz kolejny podjął decyzję, aby w miarę możliwości wspomóc lokalną społeczność.

- Wybór padł na plastikowe filiżanki, ponieważ są one jednym z produktów najczęściej używanych przez pacjentów, a w obecnej sytuacji lepiej dmuchać na zimne i nie narażać się na kontakt z wirusem. Teraz priorytetem jest ludzkie zdrowie i każdy sposób na powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa jest dobry – mówi jeden z pracowników spółki.

Politan to w 100% polska firma produkcyjna z siedzibą w Rybniku, dlatego nie dziwi fakt, że stara się pomóc mieszkańcom okolicznych miejscowości – są to także jej pracownicy, ich rodziny, bliscy i przyjaciele.

- Jesteśmy silnie związani z tym regionem i zrobimy, co w naszej mocy, by nieść pomoc. Robimy to tak, jak potrafimy – przekazując produkty, które są owocem naszej pracy. Zatrudniamy kilkuset pracowników i każdego z nich chcielibyśmy uchronić przed Covid-19. Jeśli takich firm i ludzi dobrej woli do pomocy będzie więcej, wygramy tę nierówną walkę – przekonuje Bartłomiej Chomicki, który z ramienia firmy Politan koordynował przekazanie obu darowizn dla szpitali.

Nie był to pierwszy gest ze strony tej firmy. W marcu br. przekazali Szpitalowi Miejskiemu w Raciborzu folie aluminiowe, worki na śmieci oraz płyny do dezynfekcji, których tak wtedy brakowało. Z kolei Dom Pomocy Społecznej w Gorzycach otrzymał w darze płyny, maseczki, rękawice, worki na śmieci oraz ścierki.

Natomiast w maju Politan przekazał Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Rybniku ogromne wsparcie w postaci 64 tys. maseczek ochronnych  produkcji własnej.

Lokalne wsparcie dla szpitali

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również