Wiadomości z Rybnika

Lokalne wsparcie dla szpitali

  • Dodano: 2020-11-12 15:00

Rybnicka firma Politan po raz kolejny pomaga lokalnej społeczności, przekazując swoje produkty – tym razem wsparcie otrzymały dwa okoliczne szpitale.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju otrzymały w ostatnich dniach darowizny od rybnickiej spółki Politan w postaci ponad 23 tys. sztuk filiżanek do kawy i herbaty.

Zarząd firmy, obserwując coraz bardziej niepokojącą sytuację związaną z epidemią koronawirusa, po raz kolejny podjął decyzję, aby w miarę możliwości wspomóc lokalną społeczność.

- Wybór padł na plastikowe filiżanki, ponieważ są one jednym z produktów najczęściej używanych przez pacjentów, a w obecnej sytuacji lepiej dmuchać na zimne i nie narażać się na kontakt z wirusem. Teraz priorytetem jest ludzkie zdrowie i każdy sposób na powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa jest dobry – mówi jeden z pracowników spółki.

Politan to w 100% polska firma produkcyjna z siedzibą w Rybniku, dlatego nie dziwi fakt, że stara się pomóc mieszkańcom okolicznych miejscowości – są to także jej pracownicy, ich rodziny, bliscy i przyjaciele.

- Jesteśmy silnie związani z tym regionem i zrobimy, co w naszej mocy, by nieść pomoc. Robimy to tak, jak potrafimy – przekazując produkty, które są owocem naszej pracy. Zatrudniamy kilkuset pracowników i każdego z nich chcielibyśmy uchronić przed Covid-19. Jeśli takich firm i ludzi dobrej woli do pomocy będzie więcej, wygramy tę nierówną walkę – przekonuje Bartłomiej Chomicki, który z ramienia firmy Politan koordynował przekazanie obu darowizn dla szpitali.

Nie był to pierwszy gest ze strony tej firmy. W marcu br. przekazali Szpitalowi Miejskiemu w Raciborzu folie aluminiowe, worki na śmieci oraz płyny do dezynfekcji, których tak wtedy brakowało. Z kolei Dom Pomocy Społecznej w Gorzycach otrzymał w darze płyny, maseczki, rękawice, worki na śmieci oraz ścierki.

Natomiast w maju Politan przekazał Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Rybniku ogromne wsparcie w postaci 64 tys. maseczek ochronnych  produkcji własnej.

Lokalne wsparcie dla szpitali

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.