Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Lista radnych i podsumowanie wyborów w Rybniku

  • Dodano: 2018-10-23 14:15

Państwowa Komisja Wyborcza podsumowała już wybory w Rybniku. O mandat radnego ubiegało się łącznie 230 kandydatów zgromadzonych wokół 8 komitetów. Wśród kandydatów było 124 mężczyzn i 106 kobiet. 
Liczba mandatów dla poszczególnych komitetów wygląda następująco:
7 mandatów (28.04%, 14 387 głosów) - Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska
9 mandatów (27.31%, 14 011 głosów) - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
6 mandatów (21.94%, 11 258 głosów) - Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie Dla Rybnika Z Piotrem Kuczerą
3 mandaty (11.84%, 6 077 głosów) - Komitet Wyborczy Wyborców Blok Samorządowy Rybnik Adama Fudali
0 mandatów (5.20%, 2 667 głosów) - Komitet Wyborczy Wyborców Tadeusz Gruszka I Samorządowy Ruch Demokratyczny
0 mandatów (3.09%, 1 587 głosów ) - Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15
0 mandatów (1.37%, 704 głosów) - Komitet Wyborczy Stowarzyszenie Rybnik Nasze Miasto
0 mandatów (1.20%, 618 głosów)  - Komitet Wyborczy Nasz Wspólny Śląski Dom

Mandat radnych zdobyli:

  1. KILJAŃCZYK Wojciech Piotr
  2. SZAFRANIEC Krzysztof Sylwester
  3. LAZAR Jerzy Bolesław
  4. SĄCZEK Andrzej Stanisław
  5. PIASKOWY Małgorzata Maria
  6. WAŁACH Krystyna Maria
  7. MULARCZYK Jacek Paweł
  8. KŁOSEK Łukasz Piotr
  9. SZUTKA Mirela Elżbieta
  10. PAŁKA Tadeusz Władysław
  11. BRZÓZKA Joanna Dominika
  12. MURA Jan Rafał
  13. WIŚNIEWSKI Mariusz Paweł
  14. KUCZERA Piotr Paweł
  15. LUBSZCZYK Zbigniew Aleksander
  16. SZWEDA Arkadiusz Stanisław
  17. WĘGLORZ Mariusz Szymon
  18. KOHUT Grażyna Jolanta
  19. WOJACZEK Andrzej Stanisław
  20. KURPANIK Franciszek Jan
  21. KNESZ Radosław Jan
  22. DWORNIK Łukasz
  23. SZYMURA Karol Bogusław
  24. MASŁOWSKI Piotr Paweł
  25. CHMIELIŃSKI Michał Józef

Głosy oddane na kandydatów na prezydenta prezentują się następująco:

l.p. nazwisko i imię wiek % głosów liczba głosów
1 KUCZERA Piotr Paweł 41 61.14 31 994
2 DWORNIK Łukasz 41 23.49 12 289
3 CHMIELIŃSKI Michał Józef 65 6.26 3 278
4 GRUSZKA Tadeusz Jerzy 56 5.12 2 679
5 CIOKAN Zbigniew 56 2.23 1 168
6 LARYSZ Aleksander Edward 53 1.75 917

Zdecydowana wygrana Piotra Kuczery wyklucza drugą turę.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.

Drogi Użytkowniku!

Dokładamy wszelkich starań by korzystanie z naszego serwisu było dla Ciebie komfortowe.

Dlatego staramy się dopasować dostępne w nim treści do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu przez administratora danych osobowych w celach analitycznych i statystycznych.

Przez dalsze korzystanie, bez zmian ustawień w zakresie prywatności, z naszego serwisu wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twojej przeglądarce.

Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić w przeglądarce ustawienia dotyczące plików cookies, a także uzyskać dodatkowe informacje o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach z naszej Polityki Prywatności.

Przejdź do serwisu