Wiadomości z Rybnika

Lipiec i Sierpień w Rybniku - miesiące nadchodzących wydarzeń

 • Dodano: 2021-07-25 13:45, aktualizacja: 2021-07-27 12:25

Lato w Rybniku, to czas pełen wydarzeń, imprez i atrakcji. Rybnicki rynek czy Kampus, zawsze zapełnia się mieszkańcami. Wieczorami na ogródkach letnich brak miejsc, w parku czy przy Bazylice natłok ludzi. 

W czasach pandemii każdy spragniony jest wyjścia do restauracji, spotkania ze znajomymi czy nocnego życia w mieście. Na jakie ciekawe wydarzenia i atrakcje możemy liczyć w tym roku?


Kalendarz wakacyjnych wydarzeń w Rybniku

"Wakacje w bibliotece"

Od początku lipca, możemy korzystać z oferty "Wakacje w bibliotece" - Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, zaprasza najmłodszych mieszkańców na ciekawe wydarzenia literackie.

Z tej oferty, korzystać możemy aż do 26 sierpnia. Według Harmonogramu, w każdą środę lipca i sierpnia w godz. 17:00-18:00 w Bibliotece Głównej, odbywać się będą warsztaty literacko-plastyczne pt.:  "To i Owo na Bajkowo". Warsztaty te, dotyczą dzieci w wieku 6-10 lat.
 
"Spotkanie z Książeczką"

W terminach: 15.07 i 19.08, w godz. 10:30, filia nr 4, na Paruszowcu-Piaski, odbywać się będzie "Spotkanie z Książeczką". Wydarzenie to przeznaczone jest dla rodziców z dziećmi do lat 3. Na zajęciach odbywa się czytanie oraz zajęcia animacyjne, a ich celem jest pogłębienie wiedzy w zakresie potrzeb małego dziecka.
W tym samym miejscu, 14.07 i 18.08 w godz. 10:30 odbędzie się również "Letnia Czytelnia", która oferuje rozgrywki gier planszowych.

"Bajki malowane" - zajęcia w plenerze  

Ciekawą opcją jest również "Bajkowy Ogród Malucha", podczas którego odbywać się będą "Bajki malowane" - zajęcia w plenerze. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i czwartki w godz. 10:00-12:00, jeśli pogoda pozwoli, iż miejscem spotkań jest plac zabaw przy ul. Orzepowickiej. W ramach tej oferty odbędą się 2 teatrzyki w plenerze, w dniach: 5.07 godz. 10:00 i 26.08 godz. 10:00.
 
"Letnia Strefa Kultury"

"Letnia Strefa Kultury" to kolejne z ciekawych propozycji naszego miasta, na okres lipca i sierpnia. Wydarzenie to, rozpoczęło się 03.07 i zakończy się 29.08. Wydział Kultury wraz z rybnickimi instytucjami, oferują w tym roku koncerty, artystyczne spotkania oraz wiele innych ciekawych atrakcji. Podczas tych dwóch miesięcy, wydarzenia te odbywać się będą w 4 miejscach: na Kampusie,  rynku,  w strefie Juliusza oraz w okolicach bazyliki.
 

 • Na rynku, w każdą sobotę i niedzielę wakacji, w godz. 18:00-20:00 odbywać się będą koncerty, lokalnych grup.
 • W okolicach Bazyliki znajdziemy animacje w postaci fontanny, warsztaty oraz występy.
 • Na Kampusie, czeka nas wiele dużych wydarzeń w sierpniu m.in. wydarzenie motoryzacyno-kulinarne, festiwal piwa czy tradycyjna majówka, która jeszcze się nie odbyła.
 • Strefa Juliusza, również oferuje sporo nowych atrakcji. Podczas trwających wakacji, w każdą sobotę i niedzielę można będzie skorzystać z zielonego ogródka w otoczeniu Juliusza. W konkretne terminy odbędą się również plenerowe dyskoteki np. popularne "silent disco".

Zainteresowani historią rybnickiego szpitalnictwa, będą mogli udać się na prelekcje oraz wystawy w murach dawnego szpitala.
 
Cały harmonogram sierpniowych wydarzeń z "Letnią Strefą Kultury" można znaleźć TUTAJ 


Co nas czeka w ostatnim tygodniu lipca?

 • "Wakacje Malucha" - Od 26 do 30 lipca w godz. 10:00-11:00, odbędą się zajęcia dla najmłodszych wraz z rodzicami. Będą to różnorodne zajęcia wpierające rozwój dzieci. PROGRAM
 • W poszukiwaniu skarbu - Letnie Warsztaty Artystyczne" - w ostatnim tygodniu lipca, Dom Kultury w Boguszowicach oferuje nam płatne, ale bogate w atrakcje warsztaty. W wydarzeniu możemy wziąć udział od poniedziałku do piątku, w godz. 08:00-12:00. PROGRAM
 • "HOYM Industry FEST #5" - czyli piąta edycja festiwalu sztuk industrialnych, który odbędzie się w sobotę 31 lipca o godz. 16:00, na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku-Niewiadomiu. PROGRAM


Sierpień - czas na rozrywkę!

 • "Specjalne kolonie dla dzieci!" - Dom kultury w Niedobczycach, oferuje sportowe kolonie w górach, w terminie 21-28 sierpnia. Zapisy oraz szczegóły o wyjeździe znajdziecie na stronie Urzędu Miasta Rybnika - TUTAJ
 • Półkolonie Letnie 2021 w Domu Kultury Niedobczyce" - 16 do 20 Sierpnia, Dom Kultury, oferuje nam półkolonie, w ramach których pojawi się wiele atrakcji oraz wycieczek. PROGRAM
 • Teatrzyk dla dzieci w bibliotece" - 11 sierpnia o godz. 17:00, odbędzie się przedstawienie pt. "Eliksir zdrowia", bajkę przedstawi Teatr Kalejdoskop. Wydarzenie odbędzie się w Rybnickiej bibliotece. PROGRAM

 Z pewnością, po wakacjach, miasto zaskoczy nas ponownie wieloma atrakcjami i wydarzeniami. A na co wy czekacie i w jakim wydarzeniu weźmiecie udział? Dajcie znać w komentarzach!


Źródło: Sara Konopelska

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również