Wiadomości z Rybnika

Letnia Majówka już w ten weekend!

  • Dodano: 2021-08-27 11:00

Wakacje, słońce, znajomi i... dobra muzyka! Tego właśnie potrzeba do pełni szczęścia, zwłaszcza przed nadchodzącą zimą. Rozpoczęliśmy wielkie odliczanie do Letniej Majówki, która już w najbliższy weekend 28-29 sierpnia na kampusie. 

Majówkowi artyści kontra covid

Sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że koncerty z udziałem nieszablonowych artystów parokrotnie przekładano, żeby ostatecznie rybnicką majówkę  zorganizować w ostatni weekend wakacji.  Wielokrotnie z różnych powodów (choroby artystów, rozpad zespołów, zawieszenie działalności) zmieniano program wydarzenia. Kiedy już pozostał tylko tydzień do wydarzenia, otrzymaliśmy kolejną smutną wiadomość. Niestety z przyczyn zdrowotnych na tegorocznej Letniej Majówce nie wystąpią dziewczyny z zespołu  Shyness!

Zamiast girlsbandu na rybnickiej scenie Kampusu usłyszymy zwycięzcę najbardziej prestiżowych nagród muzycznych wPolsce - Fryderyka 2021za Bluesowy album roku „Dirty Sun”Roberta Cichego.

Robert Cichy, laureat Fryderyka 2021 i 2019 (albumy roku "blues") jest doceniany za nowoczesne podejście do gatunku, co słychać również podczas jego koncertów na żywo. Albumy i koncerty Cichego to podróż przez słowiański folk, amerykańskie prerie i zadymione nowoorleańskie kluby, z przedłużonym postojem w Nashville i częstymi wizytami na hiphopowych imprezach. Imprezie towarzyszyć będzie, wzorem lat ubiegłych, ogólnodostępna strefa food trucków. 

Majówka na zdrowie

W ramach wydarzenia, w niedzielę, 29 sierpnia, między 11.00 a 20.00 zaplanowano też Dzień Promocji Zdrowia. 
Będzie można przede wszystkim zaszczepić się przeciw Covid-19. Na kampusie przy ul. Rudzkiej (budynek C) od 10.00 do 18.00 czynny będzie Powszechny Punkt Szczepień, w którym dostępny będzie m.in. preparat jednodawkowy. Pierwszych 300 osób, które się zaszczepią, otrzyma witaminy na zdrowie!

Dzień Promocji Zdrowia to także konsultacje fizjoterapeutyczne, psychologiczne i dietetyczne. Będzie można także wykonać spirometrię wraz z zabiegiem głębokiej stymulacji elektromagnetycznej. A do tego pomiar ciśnienia tętniczego, glukozy i saturacji, badania funkcjonalne wad postawy oraz badanie przesiewowe w kierunku zaćmy oka (zapisy tylko na badania zaćmy pod nr tel.:  42 307 02 22).

Dla uczestników wydarzenia dostępny będzie też punkt konsultacyjno-edukacyjny, który wspólnie obsługiwać będą pracownicy Państwowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Rybniku, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Policji.

Majówka bezpieczna, czyli jak wejść?

Letnia Majówka ma charakter imprezy masowej, gdzie oprócz dobrej zabawy dbamy o bezpieczeństwo uczestników. Dlatego w przypadku chęci wejścia do strefy koncertowej organizatorzy przypominamy o tym, co najważniejsze.
Bezpłatne wejściówki do strefy koncertowej(wydzielony teren przed sceną) dla osób niezaszczepionych, uprawniające do wejścia 28 i 29 sierpnia br. można odbierać w kasie Teatru Ziemi Rybnickiej, od wtorku, 24 sierpnia do piątku 27 sierpnia w godzinach od 12.00 do 18.00. Liczba wejściówek wynosi 250 sztuk na każdy dzień.
Ze względów bezpieczeństwa nie wolno wnosić do strefy koncertowej żadnych ostrych, ciężkich, twardych, szklanych, metalowych i innych przedmiotów stwarzających niebezpieczeństwo dla innych uczestników.
W związku z możliwymi opadami atmosferycznymi w dniach organizacji Letniej Majówki, zabierzcie peleryny i parasole, ale tylko takie bez ostrych zakończeń (składane).  
No i nie zapomnijcie oczywiście zabrać ze sobą odpowiedniej ilości dobrego humoru!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.