Wiadomości z Rybnika

Letnia Majówka już w ten weekend!

  • Dodano: 2021-08-27 11:00

Wakacje, słońce, znajomi i... dobra muzyka! Tego właśnie potrzeba do pełni szczęścia, zwłaszcza przed nadchodzącą zimą. Rozpoczęliśmy wielkie odliczanie do Letniej Majówki, która już w najbliższy weekend 28-29 sierpnia na kampusie. 

Majówkowi artyści kontra covid

Sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że koncerty z udziałem nieszablonowych artystów parokrotnie przekładano, żeby ostatecznie rybnicką majówkę  zorganizować w ostatni weekend wakacji.  Wielokrotnie z różnych powodów (choroby artystów, rozpad zespołów, zawieszenie działalności) zmieniano program wydarzenia. Kiedy już pozostał tylko tydzień do wydarzenia, otrzymaliśmy kolejną smutną wiadomość. Niestety z przyczyn zdrowotnych na tegorocznej Letniej Majówce nie wystąpią dziewczyny z zespołu  Shyness!

Zamiast girlsbandu na rybnickiej scenie Kampusu usłyszymy zwycięzcę najbardziej prestiżowych nagród muzycznych wPolsce - Fryderyka 2021za Bluesowy album roku „Dirty Sun”Roberta Cichego.

Robert Cichy, laureat Fryderyka 2021 i 2019 (albumy roku "blues") jest doceniany za nowoczesne podejście do gatunku, co słychać również podczas jego koncertów na żywo. Albumy i koncerty Cichego to podróż przez słowiański folk, amerykańskie prerie i zadymione nowoorleańskie kluby, z przedłużonym postojem w Nashville i częstymi wizytami na hiphopowych imprezach. Imprezie towarzyszyć będzie, wzorem lat ubiegłych, ogólnodostępna strefa food trucków. 

Majówka na zdrowie

W ramach wydarzenia, w niedzielę, 29 sierpnia, między 11.00 a 20.00 zaplanowano też Dzień Promocji Zdrowia. 
Będzie można przede wszystkim zaszczepić się przeciw Covid-19. Na kampusie przy ul. Rudzkiej (budynek C) od 10.00 do 18.00 czynny będzie Powszechny Punkt Szczepień, w którym dostępny będzie m.in. preparat jednodawkowy. Pierwszych 300 osób, które się zaszczepią, otrzyma witaminy na zdrowie!

Dzień Promocji Zdrowia to także konsultacje fizjoterapeutyczne, psychologiczne i dietetyczne. Będzie można także wykonać spirometrię wraz z zabiegiem głębokiej stymulacji elektromagnetycznej. A do tego pomiar ciśnienia tętniczego, glukozy i saturacji, badania funkcjonalne wad postawy oraz badanie przesiewowe w kierunku zaćmy oka (zapisy tylko na badania zaćmy pod nr tel.:  42 307 02 22).

Dla uczestników wydarzenia dostępny będzie też punkt konsultacyjno-edukacyjny, który wspólnie obsługiwać będą pracownicy Państwowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Rybniku, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Policji.

Majówka bezpieczna, czyli jak wejść?

Letnia Majówka ma charakter imprezy masowej, gdzie oprócz dobrej zabawy dbamy o bezpieczeństwo uczestników. Dlatego w przypadku chęci wejścia do strefy koncertowej organizatorzy przypominamy o tym, co najważniejsze.
Bezpłatne wejściówki do strefy koncertowej(wydzielony teren przed sceną) dla osób niezaszczepionych, uprawniające do wejścia 28 i 29 sierpnia br. można odbierać w kasie Teatru Ziemi Rybnickiej, od wtorku, 24 sierpnia do piątku 27 sierpnia w godzinach od 12.00 do 18.00. Liczba wejściówek wynosi 250 sztuk na każdy dzień.
Ze względów bezpieczeństwa nie wolno wnosić do strefy koncertowej żadnych ostrych, ciężkich, twardych, szklanych, metalowych i innych przedmiotów stwarzających niebezpieczeństwo dla innych uczestników.
W związku z możliwymi opadami atmosferycznymi w dniach organizacji Letniej Majówki, zabierzcie peleryny i parasole, ale tylko takie bez ostrych zakończeń (składane).  
No i nie zapomnijcie oczywiście zabrać ze sobą odpowiedniej ilości dobrego humoru!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również