Wiadomości z Rybnika

"Lekcje chemii" w Dyskusyjnym Klubie Książki w Rybniku

  • Dodano: 2023-08-02 12:00

Filia nr 2 zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

W sierpniu porozmawiacie o książce "Lekcje chemii" Bonnie Garmus, w tłumaczeniu Marka Cieślika. Wstęp jest wolny (zainteresowani w każdej chwili mogą dołączyć). Moderatorem spotkania jest Hanna Koper.

Opis książki "Lekcje chemii"

Elizabeth Zott jest chemiczką i kobietą daleką od przeciętności. Byłaby zresztą gotowa jako pierwsza wytknąć rozmówcy, że coś takiego jak "przeciętna kobieta" nie istnieje. Ale jest połowa lat 50. i jej koledzy z całkowicie męskoosobowego zespołu naukowców w Instytucie Badawczym Hastings prezentują bardzo nienaukowe podejście do kwestii równouprawnienia płci. Wszyscy z wyjątkiem jednego: to Calvin Evans, nominowany do Nagrody Nobla i słynący z pamiętliwości samotny geniusz, który zakochuje w umyśle Elizabeth. Co skutkuje autentyczną chemią. Tyle że, podobnie jak w przypadku nauki, życie bywa nieprzewidywalne.

Parę lat później Elizabeth Zott jest nie tylko samotną matką, ale i – dość niechętnie – gwiazdą kulinarnego programu numer jeden całej Ameryki: Kolacji o szóstej. Jej niezwykłe podejście do gotowania staje się zaczątkiem rewolucji. W miarę jednak jak rosną zastępy jej sympatyków, rośnie też grupa niezadowolonych. Okazuje się bowiem, że Elizabeth nie uczy kobiet po prostu gotować, robi znacznie więcej; ośmiela je do zmiany status quo.

Śmieszne do rozpuku, przenikliwie trafne i wzbogacone gwiazdorską obsadą postaci drugoplanowych, "Lekcje chemii" są równie oryginalne i dynamiczne jak ich protagonistka.

  • 31 sierpnia
  • godz. 16:00
  • Filia nr 2 PiMBP w Rybniku
  • ul. Zebrzydowicka 30
"Lekcje chemii" w Dyskusyjnym Klubie Książki w Rybniku / fot. DKK

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również