Wiadomości z Rybnika

Laska Skautowa dla Zastępcy Prezydenta

  • Dodano: 2013-09-23 12:45, aktualizacja: 2013-09-23 20:51

Hufiec ZHP Ziemi Rybnickiej im. Hm Józefa Pukowca obchodzi 90 lat. Z tej okazji, w sobotę, 21 września na rybnickim Kampusie, odbył się Piknik Harcerski, w trakcie którego zastępcy prezydenta Rybnika, Ewie Ryszce, wręczona została Laska Skautowa.


To już druga Laska Skautowa w Rybniku - w ubiegłym roku najwyższe harcerskie wyróżnienie: Laskę Skautową, wręczaną „Niezawodnemu Przyjacielowi za troskę o sprawy wychowania dzieci i młodzieży, w podziękowaniu za życzliwość i pomoc okazaną Harcerstwu", otrzymał prezydent Rybnika Adam Fudali.

 

Sobotnia uroczystość na kampusie była częścią "Harcerskiego Pikniku", w ramach którego odbyły się m.in.: zuchowy piknik i programowe zajęcia harcerskie, prezentacja drużyn w mini obozie harcerskim, pokaz modeli zdalnie sterowanych, pokaz udzielania pierwszej pomocy i inne atrakcje.

 

Po południu, zgromadzeni harcerze i zaproszeni goście wzięli udział uroczystym apelu harcerskim z udziałem przedstawicieli Władz Naczelnych i Komendy Chorągwi Śląskiej. Po części oficjalnej był czas na harcerskie granie i śpiewanie oraz harcerską Mszę Św.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również