Wiadomości z Rybnika

Laska Skautowa dla Zastępcy Prezydenta

  • Dodano: 2013-09-23 12:45, aktualizacja: 2013-09-23 20:51

Hufiec ZHP Ziemi Rybnickiej im. Hm Józefa Pukowca obchodzi 90 lat. Z tej okazji, w sobotę, 21 września na rybnickim Kampusie, odbył się Piknik Harcerski, w trakcie którego zastępcy prezydenta Rybnika, Ewie Ryszce, wręczona została Laska Skautowa.


To już druga Laska Skautowa w Rybniku - w ubiegłym roku najwyższe harcerskie wyróżnienie: Laskę Skautową, wręczaną „Niezawodnemu Przyjacielowi za troskę o sprawy wychowania dzieci i młodzieży, w podziękowaniu za życzliwość i pomoc okazaną Harcerstwu", otrzymał prezydent Rybnika Adam Fudali.

 

Sobotnia uroczystość na kampusie była częścią "Harcerskiego Pikniku", w ramach którego odbyły się m.in.: zuchowy piknik i programowe zajęcia harcerskie, prezentacja drużyn w mini obozie harcerskim, pokaz modeli zdalnie sterowanych, pokaz udzielania pierwszej pomocy i inne atrakcje.

 

Po południu, zgromadzeni harcerze i zaproszeni goście wzięli udział uroczystym apelu harcerskim z udziałem przedstawicieli Władz Naczelnych i Komendy Chorągwi Śląskiej. Po części oficjalnej był czas na harcerskie granie i śpiewanie oraz harcerską Mszę Św.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.