Wiadomości z Rybnika

Kryminalni przejęli blisko 3,5 tys. działek narkotyków

  • Dodano: 2017-11-30 11:00

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach przejęli narkotyki, z których można było przygotować ponad 3,5 tys. porcji dilerskich. W wyniku realizacji sprawy śledczy zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 33 do 53 lat, z których jeden został tymczasowo aresztowany. Podejrzani usłyszeli już zarzuty.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach od dłuższego czasu pracowali nad sprawą związaną z handlem narkotykami na terenie miasta. Śledczy ustalili dokładne adresy i tożsamość osób mających związek z tym procederem. W minionym tygodniu policjanci przygotowali szczegółowy plan działań. Wszystko po to, aby jednocześnie zatrzymać osoby podejrzane o posiadanie i handel narkotykami. Wspólnie z rybnicką grupą szybkiego reagowania oraz kryminalnymi z wydziału narkotykowego śląskiej policji weszli do kilku mieszkań w Czerwionce-Leszczynach.

Podczas przeszukań policjanci znaleźli spore ilości woreczków foliowych z białą substancją, mających w swoim składzie pochodne amfetaminy i metaamfetaminy. Śledczy przechwycili też marihuanę. Z zabezpieczonych środków można było przygotować ponad 3,5 tys. porcji dilerskich. Oprócz tego ujawniony został także przedmiot przypominający broń palną, sprzęt do ważenia, kruszenia i porcjowania narkotyków oraz ponad 15,5 tys. złotych. Ponadto w jednym z mieszkań znajdowały się papierosy i krajanka tytoniowa bez polskich znaków akcyzy.

W wyniku przeprowadzonej akcji, zatrzymano 5 mężczyzn w wieku od 33 do 53 lat. Wszyscy są mieszkańcami Czerwionki-Leszczyn. Trzem podejrzanym śledczy przedstawili zarzut posiadania środków odurzających, jeden z nich, 36-letni - posiadania znacznej ilości. Mężczyzna ten został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Inny odpowie dodatkowo za znieważenie policjanta. Za popełnione przestępstwa zatrzymanym grozi kara od 3 do lat 10 więzienia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.