Wiadomości z Rybnika

„Kręcimy nad Zalew...” czyli Rodzinny Piknik Rowerowy Fundacji Elektrowni Rybnik

  • Dodano: 2021-08-26 11:45

Już po raz kolejny mundurowi z rybnickiej komendy mieli okazję spotkać się z rowerzystami. Podczas Rodzinnego Pikniku Rowerowego Fundacji Elektrowni Rybnik. Policjanci zapoznawali młodych rowerzystów z zasadami ruchu drogowego. W akcji profilaktycznej udział wzięli również pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rybniku, Rybnicki Sztab Ratownictwa Medycznego, funkcjonariusze Straży Miejska oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niewiadomiu.

Kręcimy nad Zalew - rodzinny piknik rowerowy

Kręcimy nad Zalew...” czyli Rodzinny Piknik Rowerowy Fundacji Elektrowni Rybnik to znakomita okazja by zapoznać małych rowerzystów z zasadami ruchu drogowego. W przygotowanym miasteczku rowerowym, pod czujnym okiem policjanta dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze. Działania odbyły się w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Służby poprzez zabawę edukowały najmłodszych w zakresie bezpiecznych zachowań nad wodą, zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz obowiązkowego wyposażenia rowerów. Najmłodsi wzięli udział również w konkursach, a na zakończenie każdy uczestnik został nagrodzony!

Rowerzyści są grupą szczególnie zagrożoną, dlatego tak ważne jest aby już od najmłodszych lat znali zasady jakich musi przestrzegać każdy właściciel dwóch kółek. Z tego powodu staramy się korzystać z każdej możliwej okazji aby przypominać o zasadach bezpiecznej jazdy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również