Wiadomości z Rybnika

Kradzież samochodów w Rybniku: Zatrzymano złodziei i odzyskano 12 pojazdów

  • Dodano: 2024-07-04 13:15

Kryminalni z rybnickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże samochodów. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował 48-letniego obywatela Ukrainy oraz 51-letniego rybniczanina. Śledczy odzyskali 12 aut oraz przyczepę o łącznej wartości 100 tysięcy złotych. Grozi im teraz kara do 10 lat więzienia.

12 samochodów, 12 włamań

Pod koniec maja policjanci z rybnickiej komendy otrzymali zgłoszenia o kradzieży z włamaniami do 12 samochodów. Sprawa dotyczyła parkingów przy ulicy Kotucza, Budowlanych, Kuźnickiej, Wierzbowej, Broniewskiego oraz Wawelskiej w Rybniku. Z relacji świadków wynikało, że samochody były ładowane na lawetę przez dwóch mężczyzn, którzy na tym terenie robili zdjęcia. Pojazdy zostały wywiezione w ciągu kilku dni. Kierowca lawety wraz z pasażerem, zapytani przez jednego z mieszkańców, dlaczego ładują samochody na autolawetę, mieli powołać się na zlecenie, które rzekomo otrzymali z miasta.

Policjanci odzyskali skradzione pojazdy

Rybniccy kryminalni wykonywali szereg czynności i analizowali uzyskane informacje, by wpaść na trop przestępców trudniących się kradzieżami samochodów. W wyniku podjętych czynności, śledczy zatrzymali 48-letniego obywatela Ukrainy oraz 51-letniego rybniczanina. Do zatrzymania podejrzanych doszło na terenie Rybnika oraz Wodzisławia Śląskiego. Z kolei na terenie powiatu cieszyńskiego, policjanci odzyskali 12 pojazdów oraz lawetę o łącznej wartości około 100 tysięcy złotych. Skradzione pojazdy to: toyota yaris, ford, audi, mercedes, bmw, fiat,  i4 volkswagen.

Podejrzani usłyszeli prokuratorskie zarzuty kradzieży samochodów po uprzednim włamaniu się do nich. Na wniosek śledczych i prokuratora, decyzją Sądu Rejonowego w Rybniku, zostali oni tymczasowo aresztowani na 2 miesiące. Zgodnie z kodeksem karnym, za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również