Wiadomości z Rybnika

Kolorowe Dni Integracji w Gimnazjum nr 7

  • Dodano: 2014-03-19 09:00

Tradycją Gimnazjum nr 7 w Rybniku są Kolorowe Dni Integracji, organizowane już od kilku lat, by propagować postawę akceptacji dla odmienności, tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka. W tym roku trwały one od 10 do 14 marca i obfitowały w wiele atrakcji, konkursów, zabaw.

Wszystkie klasy uczestniczyły w konkursie na najbardziej zgrany zespół klasowy. Aby zdobyć ten zaszczytny tytuł, należało zadbać, by jak najwięcej osób ubrało jakiś element garderoby w kolorze dnia. W poniedziałek była to barwa zielona, we wtorek czerwona, w środę ubieraliśmy się na niebiesko, a w czwartek na żółto. Najbardziej zgranymi okazały się klasy integracyjne, czyli Ie, IIe i IIIf.

Uczniowie rywalizowali także w konkursie plastycznym. Ich zadanie polegało na stworzeniu plakatu reklamującego szkołę. Tu najlepsi byli Maciej Liszka i Patrycja Wiaterek. Klasy integracyjne wzięły ponadto udział w rozgrywkach sportowych. Niepokonani okazali się reprezentanci IIIf.

Kolorowym Dniom Integracji towarzyszyły jeszcze inne przedsięwzięcia. We wtorek zaproszono uczniów okolicznych szkół podstawowych na Dzień Otwarty. W środę odbyła się uczniowska debata na temat „Współpraca w naszej szkole”, którą zorganizowała pani Grażyna Szmidt w ramach programu unijnego „Szkoła współpracy”. Z kolei w czwartek miał miejsce konkurs savoir-vivre dla szóstoklasistów. Ponadto wszystkie klasy na lekcjach wychowawczych zastanawiały się nad tym, czym jest prawdziwa integracja, a osoby utalentowane literacko mogły napisać opowiadanie lub wiersz związany z hasłem: „W pogoni za oryginalnością zapominamy o najważniejszym – o byciu sobą”.

Kolejny raz Kolorowe Dni Integracji nie tylko zintegrowały szkolną społeczność, ale także pokazały, że gimnazjaliści z G7 wiedzą, że tolerancja to wysiłek płynący prosto z serca /Joshua Liebman/.

 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również