Wiadomości z Rybnika

Kolejny pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadków

  • Dodano: 2020-12-29 15:30

Dzięki właściwej reakcji świadków, policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę. 64-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. To już kolejny przypadek, kiedy za sprawą świadków, uniemożliwia się dalszą jazdę kierowcom łamiącym przepisy.

Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych za jazdę po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Dzieje się tak pomimo świadomości zagrożeń, jakie powodują pijani za kierownicą oraz konsekwencji prawnych. Każda osoba, która piła wcześniej alkohol i decyduje się wsiąść za kierownicę, to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze dla siebie, a także pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Tym razem dzięki reakcji świadków policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali 64-letniego kierowcę Mercedesa. Mieszkaniec powiatu rybnickiego został zatrzymany w rejonie jednego ze sklepów przy ulicy 1 Maja w Rybniku i miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również