Wiadomości z Rybnika

Kolejni piraci drogowi zatrzymani przez rybnicką drogówkę!

  • Dodano: 2023-10-06 11:00

Policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom, którzy w terenie zabudowanym pędzili ponad 100 km/h! Za swoją nieodpowiedzialną jazdę, mężczyźni na trzy miesiące stracili prawo jazdy. Muszą też zapłacić mandat w kwocie 2 i 2,5 tysiąca złotych.

Nieodpowiedzialni kierowcy w Rybniku

Podczas nocnej zmiany policjanci z rybnickiej drogówki kontrolowali prędkość na ulicach miasta. Wtedy też o godzinie 1.00 namierzyli dwóch kierowców, którzy na ulicy Wodzisławskiej w Rybniku, w terenie zabudowanym pędzili ponad 100 km/h. 18-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, kierujący mazdą pędził z prędkością 118 km/h. Kolejnego pirat drogowy, to również 18-latek kierujący volkswagenem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h. W związku ze znacznymi przekroczeniami prędkości, mężczyźni stracili prawa jazdy na trzy miesiące i zostali ukarani mandatami karnymi. Pierwszy z nich w kwocie 2 tysięcy złotych, a drugi 2,5 tysiąca złotych. Na ich konta dopisano również punty karne.

Po raz kolejny apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za nas samych, ale również za innych uczestników ruchu drogowego! - czytamy na stronie KMP Rybnik.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również