Wiadomości z Rybnika

Kolejne opady i burze - pogoda w Regionie.

  • Dodano: 2021-08-03 12:30, aktualizacja: 2021-08-04 12:59

Sierpień powitał nas opadami, burzami i nieco niższą temperaturą. Mieszkańcy po raz kolejny dostali ostrzeżenia z ALERTEM RCB o przejściu kolejnych burz z opadami, a nawet gradem.

Pierwszy tydzień sierpnia – znowu opady?
 

Kolejny dzień sierpnia, zapowiada się z opadami i możliwością przejścia burz. W nadchodzących dniach przeważać ma zachmurzenie z możliwością przejaśnień. Wilgotność powietrza, będzie bardzo wysoka w związku z opadami, które w tygodniu mają pojawić się wiele razy. 

Również temperatura, jak na razie nie rozpieszcza, na termometrach max. 26 stopni Celsjusza w weekend. W czwartek na termometrach pojawić się może nawet 18 stopni Celsjusza. Noce również poniżej 20 stopni.

Co z tą pogodą?
 

Jak zapowiadają meteorolodzy, w naszym regionie przez cały nadchodzący tydzień, niestety nie będzie upalnych dni. Nie jest to idealna pogoda na kąpiel w basenie czy opalanie się na leżaku na Rybnickich Kąpieliskach, natomiast zawsze można udać się tam i pograć w piłkę, poczytać książkę na leżaku lub wybrać się na przejażdżkę rowerem. W tygodniu pojawią się opady, jednak na szczęście, możemy jeszcze liczyć na chwilowe przejaśnienia i cieszyć się odrobiną słońca.
 
Miejmy nadzieję, że podczas tych wakacji, powróci jeszcze do nas letnia aura, z temperaturą powyżej 25 stopni oraz z mniejszą ilością opadów i burz. Może przed rozpoczęciem roku szkolnego, dzieci jeszcze zdążą poczuć smak prawdziwego lata i odpocząć przed nauką w basenach.

Pamiętajmy, by w burzowe dni, zadbać o bezpieczeństwo, a najlepiej pozostać w domu.
 
Dajcie znać w komentarzach, co robicie w taką pogodę?  Czekamy na wasze odpowiedzi!


Źródło: Sara Konopelska

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również