Wiadomości z Rybnika

Klasa VII dwujęzyczna z SP36 z wizytą w American Corner w K

  • Dodano: 2018-05-22 10:00

Dnia 14 maja 2018 roku klasa VIIB dwujęzyczna odwiedziła Centrum Kultury i Informacji Amerykańskiej American Corner w Katowicach.

American Corner jest instytucją działającą na mocy umowy między Konsulatem Generalnym USA w Krakowie a Uniwersytetem Śląskim w Katowicach. Jest  to miejsce umożliwiające zgłębienie wiedzy z zakresu historii czy kultury Stanów Zjednoczonych. Centrum oferuje m.in. bogaty zbiór literatury amerykańskiej, książek dla dzieci od wieku przedszkolnego aż po starszą młodzież oraz pozycji językowych i fachowych, stanowiska komputerowe z dostępem do baz danych (np. czasopism i wydawnictw naukowych) oraz pomieszczenie dedykowane organizacji wydarzeń kulturalnych, wykładów, zajęć w grupach czy projekcji filmów. 

Co najważniejsze, American Corner stoi otworem nie tylko przed społecznością uniwersytecką. Także  młodzież szkolna może skorzystać z oferty warsztatowej, jak również bogatego księgozbioru w języku angielskim. Dzieci i dorośli mogą odwiedzać American Corner indywidualnie i w ramach zajęć w terenie lub grupowo.  Warto jeszcze podkreślić, że zajęcia w American Corner są bezpłatne.

Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach kulturowo-językowych na temat kultury i historii USA. Uczniowie wzięli udział
w interaktywnym quizie sprawdzając swoją wiedzę na temat najpopularniejszych symboli, które na trwałe wpisały się w świadomości ludzi na całym świecie i są nierozerwalnie związane ze Stanami Zjednoczonymi. Młodzież mogła także zagrać w popularne amerykańskie gry planszowe oraz zapoznać się z bogatym księgozbiorem w języku angielskim, stanowiącym kreatywną pomoc w nauczaniu języka i kultury Stanów Zjednoczonych. W przyszłości uczniowie mogą również skorzystać z oferty programów wymiany lub wyjazdów edukacyjnych do Stanów Zjednoczonych, poznać język, nabyć ciekawe doświadczenia i osobiście sprawdzić jak żyje się na drugiej półkuli.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.