Wiadomości z Rybnika

Kierowcy uważajcie! Jest ślisko!

  • Dodano: 2018-02-05 12:30

Opady śniegu i niska temperatura sprawiły, że warunki na wielu drogach naszego miasta i powiatu są wyjątkowo zdradliwe i należy jechać ostrożniej, wolniej i rozsądniej. Od piątku odnotowaliśmy 14 zdarzeń drogowych, w tym 1 wypadek. Dlatego apelujemy do kierujących o ostrożną jazdę. Zwracamy się również do pieszych, aby pamiętali o noszeniu elementów odblaskowych.


Niska temperatura oraz opady śniegu spowodowały znaczne pogorszenie warunków do jazdy samochodem. Drogi zrobiły się śliskie. W takich warunkach wystarczy chwila nieuwagi, by stracić panowanie nad pojazdem i zakończyć jazdę w rowie. Rybniccy policjanci apelują o dużą ostrożność i wyobraźnię. Kierowcy w takich warunkach powinni zachować większe odległości pomiędzy poruszającymi się pojazdami i unikać gwałtownego hamowania. A przede wszystkim zdjąć nogę z gazu, by bezpiecznie dojechać do celu.

Także piesi powinni zachować szczególną ostrożność. Wchodząc na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd bardzo ryzykują. Na śliskiej nawierzchni droga hamowania znacznie się wydłuża. Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka może uratować życie.

Niestety, pomimo licznych działań i apeli rybnickich policjantów od piątku odnotowaliśmy kilka zdarzeń drogowych. Na szczęście w większości były to tylko tzw. kolizje. Niestety doszło również do wypadku: Do wypadku doszło dzisiejszej nocy, około 4.00 na ulicy Żorskiej w Rybniku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy wynika, że kierujący oplem – 28-letni mieszkaniec Rybnika – jadąc w kierunku Żor, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowany samochód marki BMW. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się, że 28-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Dokładne okoliczności wypadku zostaną wyjaśnione w prowadzonym przez rybnickich mundurowych, postępowaniu przygotowawczym.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.