Wiadomości z Rybnika

Kampania profilaktyczna "Uratuj życie i zostań bohaterem" w Rybniku

  • Dodano: 2023-06-19 07:00, aktualizacja: 2023-06-19 10:52

13 czerwca w Szkole Podstawowej numer 34 w Rybniku została przeprowadzona kampania profilaktyczna "Uratuj życie i zostań bohaterem".

Zajęcia profilaktyczne dla rybnickiej szkoły

Celem wspólnych działań służb, w których uczestniczyli, między innymi rybniccy policjanci było promowanie bezpiecznych zachowań oraz postaw. Przedstawiono także zagrożenia, jakie niesie za sobą nieroztropne wypoczywanie nad wodą. Skupiono się również na podnoszeniu wiedzy w zakresie udzielania pierwszej pomocy i ratowania życia.

Przedstawiciele służb podczas spotkań uświadamiali dzieci i młodzieży, że również oni mogą ratować ludzkie życie, między innymi dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub korzystając z aplikacji ratunkowej „Alarmowe SOS” w telefonie.

Funkcja dostępna w telefonach pn. "alarmowe SOS", może znacząco ułatwić prowadzenie akcji ratowniczych lub poszukiwawczych oraz udzielić pomocy osobom poszkodowanym poprzez wysyłanie „sms-a” z danymi lokalizacyjnymi do nawet 5 osób zapisanych w alarmowej liście kontaktów. Ponadto część z urządzeń w ramach przedmiotowej funkcji umożliwia dodanie informacji medycznych dotyczących właściciela telefonu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również