Wiadomości z Rybnika

Kampania "Mamo! Tato! TUTAJ jestem" ruszyła w powiecie rybnickim

  • Dodano: 2021-09-01 07:00, aktualizacja: 2021-08-31 21:25

Rybniccy policjanci wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym, na którym poruszono założenia kampanii pn. "Mamo! Tato! Tutaj jestem".

Kampania informacyjno-profilaktyczna Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach "Mamo! Tato! TUTAJ jestem" ruszyła w pierwszym tygodniu sierpnia.

Celem jest przestrzegać i chronić najmłodszych obywateli naszego społeczeństwa przed zaginięciami

Spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami Rybnika i okolicznych miejscowości poświęcone było wyłącznie tematowi szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci. W rozmowie z najmłodszymi uczestnikami spotkania policjanci szczególną uwagę zwracali na to jak należy uniknąć zagubienia się w dużych skupiskach ludzi, a także mówili jak ma zachować się dziecko i jego opiekun w przypadku jeśli już dojdzie do takiej sytuacji. Mundurowi podpowiadali obecnym na spotkaniu rodzicom jak zapobiegać sytuacjom, które mogą doprowadzić nie tylko do chwilowego zagubienia się ich pociech, ale także do poważnych zdarzeń, jak porwanie dziecka czy wyrządzenie mu krzywdy przez osoby obce.

W ramach kampanii mundurowi rozdawali dzieciom odblaskowe czapeczki oraz opaski z miejscem na numer telefonu, które w sytuacji zagrożenia mogą szybko pomóc w odnalezieniu rodzica. Przy okazji profilaktycznego przesłania policjanci zaprezentowali wykorzystywany na co dzień sprzęt służbowy. Dla maluchów największą atrakcją była, jak zawsze, maskotka Policji - Sznupek.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również