Wiadomości z Rybnika

Kamień wygrywa Mundial dla Dzielnic

  • Dodano: 2018-06-26 13:30

Dwa lata temu w EURO 2016 dla Dzielnic w finale Ochojec wygrał z Chwałowicami.

W tegorocznym finale MUNDIALU 2018 dla Rybnickich Dzielnicy obrońcy tytułu się nie zameldowali, choć stanęli na pudle, zwyciężając w meczu o 3 miejsce 7:0 ze Stodołami.

W finale zmierzyły się natomiast ze sobą ekipy gospodarzy i Kamienia, a rozstrzygać losy meczu, podobnie jak przed dwoma laty, musiały rzuty karne.

Ostatecznie Puchar Prezydenta Miasta Rybnika wznieśli zawodnicy z Kamienia, którzy po remisie 2:2 w finałowym meczu z Golejowem, lepiej wykonywali "jedenastki" i po emocjonującej serii karnych (2-0) pokonali świetnie dysponowanych gospodarzy turnieju.

Na otarcie łez w Golejowie pozostał tytuł "króla strzelców" zawodów. Najlepszym napastnikiem okazał się Zbigniew Rabczewski z 10. trafieniami.

Trzecie miejsce zajęli zwycięzcy sprzed dwóch lat - ekipa Ochojca, która w meczu o 3 miejsce łatwo wygrała ze zmęczonymi trudami turnieju Stodołami. Na szczęście po zawodach wszyscy mogli zregenerować siły przy kiełbasce z grilla.

Faza grupowa i półfinały udowodniły, że Golejów będzie nie tylko gospodarzem, ale i faworytem Mundialu dla Dzielnic. Można powiedzieć, że do finału gospodarze przeszli jak burza, pokonując po drodze Stodoły aż 10:0, Ochojec 4:0, remisując 2:2 z Kamieniem i gromiąc w półfinale Stodoły 9:2. Mimo że Golejów nie zaznał w turnieju porażki, to jednak nie wygrał upragnionego pucharu.

Puchar, będący repliką Pucharu Świata FIFA, jedzie do Kamienia, który z meczu na mecz się rozkręcał. W fazie grupowej Kamień rozpoczął od przegranej 1:4 z Ochojcem, później był remis 2:2 z Golejowem i na koniec zwycięstwo 10:1 ze Stodołami. W półfinale, po zaciętym i wyrównanym spotkaniu, zawodnicy z Kamienia byli minimalnie lepsi od ochojczan, wygrywając 2:0. A w finale, dzięki znakomitej dyspozycji bramkarza, po remisie 2:2 w regulaminowym czasie gry, ekipa z Kamienia pokonała po karnych Golejów 2:0.

Mundial 2018 dla Rybnickich Dzielnic przeszedł do historii. Kolejna impreza, jak zapowiada pomysłodawca turnieju i Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Golejów Arkadiusz Trzebuniak, za dwa lata z okazji EURO 2020. Wręczenie pucharu, medali i nagród za tegoroczny mundial odbędzie się natomiast 30 czerwca podczas festynu średniowiecznego w Golejowie.

WYNIKI:

Faza grupowa:

Golejów - Stodoły 10:0
Kamień - Ochojec 1:4
Golejów - Kamień 2:2
Stodoły - Ochojec 0:7
Golejów - Ochojec 4:0
Kamień - Stodoły 10:1

TABELA:

1. Golejów 7 pkt bramki: 16-2
2. Ochojec 6 pkt bramki: 11-5
3. Kamień 4 pkt bramki: 13-7
4. Stodoły 0 pkt bramki: 1-27

Półfinały:
Golejów - Stodoły 9:2
Ochojec - Kamień 0:2

Mecz o 3 miejsce
Stodoły - Ochojec 0:7

Finał
Golejów - Kamień 2:2 k. 0-2

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.