Wiadomości z Rybnika

Jedno kliknięcie może doprowadzić do "wyczyszczenia" konta. Policjanci ostrzegają

  • Dodano: 2021-12-17 07:00, aktualizacja: 2021-12-16 23:00

Na ostatniej prostej przed świętami wielu z nas poszukuje jeszcze prezentów dla najbliższych. Wykorzystują to oszuści, którzy podsyłają wiadomości, w których sugerują problemy z przesyłką.

Wielu z nas poszukuje jeszcze upominków dla bliskich. W pośpiechu zapominamy jednak czasami o własnym bezpieczeństwie. Wykorzystują to oszuści, którzy podsyłają wiadomości, mogące doprowadzić do utraty oszczędności. Tymczasem przy niewielkim wysiłku jesteśmy w stanie skutecznie ochronić swoje pieniądze.

W dzisiejszych czasach niezwykle popularne są zakupy w internetowych sklepach, które proponują różne metody dostawy. Zamówione prezenty mogą dotrzeć do paczkomatu lub do domu. Informacje o bieżącym statusie przesyłek przesyłane są na telefon. Zamawiając wiele rzeczy możemy nie zwracać uwagi na teksty w smsach. Tymczasem oszuści podsyłają w wiadomościach informacje o rzekomej potrzebie dopłaty do paczki lub jej zablokowaniu w centrum dystrybucji. By ją otrzymać należy kliknąć w przesłany link.

Prosta droga do utraty oszczędności

To niestety prosta droga do utraty oszczędności z konta. Najczęściej odnośniki prowadzą do spreparowanych stron, gdzie podajemy numery kart płatniczych, loginy i hasła do bankowości internetowej, które trafiają w ręce oszustów. Po kilku minutach na naszym koncie może nie być już pieniędzy. Tymczasem wystarczy sprawdzić informacje o rzekomej blokadzie u sprzedawcy lub na stronie internetowej firmy transportowej, której adres samodzielnie wpiszemy w przeglądarkę. Przy niewielkim zaangażowaniu i poświęceniu kilku chwil możemy ochronić nasze oszczędności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również