Wiadomości z Rybnika

Jarmark Wielkanocny

  • Dodano: 2014-04-03 08:00, aktualizacja: 2014-04-02 21:15

W dniach od 7 do 19 kwietnia w naszym mieście zorganizowany zostanie Jarmark Wielkanocny. Stragany z produktami o charakterze okazjonalnym to nie jedyne atrakcje, jakie w ramach przedsięwzięcia czekają na rynku w okresie przedświątecznym.


W ramach jarmarku na stoiskach planowana jest sprzedaż m.in. artykułów świątecznych, ceramiki artystycznej i użytkowej, zabawek, wyrobów regionalnych (w tym góralskie koronki, palmy, stroiki, świece pamiątki, ozdoby, rękodzieło), biżuterii, artykułów spożywczych.

Otwarcie jarmarku uświetni występ warszawskiego kataryniarza. 12 kwietnia przygotowany zostanie pokaz świątecznego asortymentu rękodzieła artystycznego (w szczególności palm wielkanocnych). 12 i 13 kwietnia na rybnickim rynku swój dorobek artystyczny zaprezentuje Andrzej Wrzecionko, ludowy artysta, twórca m.in. największej w Europie wykonanej ze słomy kury. W trakcie trwania całego jarmarku zaplanowano zabawy „żywych maskotek” z dziećmi.

W program tegorocznego jarmarku wpisują się także: konkurs na najpiękniejszą rybnicką palmę wielkanocną , Wielonocny Turniej Szachowy „O kopę jaj” (DK Chwałowice - 17.04, godz. 16.00), koncert „„Męka Naszego Pana Jezusa Chrystusa według tekstów dawnych, muzyka nowa na orkiestrę symfoniczną, chór i solistów” w Parafii Królowej Apostołów w Rybniku (12.04, godz. 20.00).

Jarmark będzie też okazją do organizacji warsztatów. W dniach 10-12 kwietnia swoją działalność na specjalnym straganie zaprezentuje pracownia ceramiczna Domu Kultury Chwałowice. Muzeum w Rybniku 12 kwietnia zorganizuje zaś na straganie warsztaty bibułkarki z Żywca, która zaprezentuje technikę wykonania papierowych kwiatów i tworzenia z nich palm wielkanocnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również