Wiadomości z Rybnika

Jarmark poleca się na weekend. Świąteczny klimat i moc atrakcji!

  • Dodano: 2023-12-08 11:15

Święta coraz bliżej, a atmosfera na rybnickim jarmarku coraz bardziej gorąca! Marcin Daniec, Fire Show, świąteczna lista przebojów i warsztaty artystyczne – między innymi takie atrakcje czekają na rynku w najbliższy weekend.

Rybnik w barwach świąt

Tegoroczny jarmark bożonarodzeniowy w Rybniku to nie tylko stoiska oferujące asortyment świąteczny, ale przede wszystkim atrakcje dodatkowe – koncerty i warsztaty, pokazy i występy, akcje specjalne i wydarzenia integrujące mieszkańców. A wszystko to w świątecznej scenerii rybnickiego rynku, na którym znajdziemy karuzele dla dzieci, koło widokowe i oczywiście pięknie przystrojoną choinkę wraz z innymi dekoracjami świątecznymi.

Świąteczna moc atrakcji

Ciekawie zapowiada się oczywiście najbliższy weekend. W piątek rybniczan i gości będzie bawił Marcin Daniec, który przywiezie do Rybnika specjalny świąteczny program. Sobota będzie z pewnością gorąca – wszystko za sprawą planowanego pokazu Fire Show. Będzie też Strefa Ciepła, w której najmłodsi będą mogli wykonać świąteczne ozdoby choinkowe. Do tego świąteczne karaoke, lista przebojów, fotobudka, spotkania z przedstawicielkami kół gospodyń wiejskich, które w ramach programu „Gwara Śląska na Wesoło” podzielą się sprawdzonymi przepisami i radami na świąteczny czas. Nie zabraknie także wydarzeń, które zintegrują mieszkańców w tym szczególnym czasie oczekiwania na święta.

Marcin Daniec. Fot. Mat. pras

W atmosferze świątecznego jarmarku tkwią magiczne nitki integracji – to doskonała okazja do jednoczenia społeczności. Poprzez różnorodne akcje i wydarzenia staramy się łączyć mieszkańców w atmosferze radości i wspólnego świętowania. W najbliższy weekend zintegrujemy się w akcji „Światełko do nieba”, odpalając wspólnie tysiąc zimnych ogni. Jednocześnie zapowiemy akcję Najdłuższy Świąteczny Łańcuch, którego ogniwami będą uczestnicy jarmarku 17 grudnia. Nie chodzi zresztą tylko o integrację, ale również o to, by w tym szczególnym czasie budować wspólnotę opartą na trosce o innych. Dlatego w trakcie jarmarku spotkać możemy Młodzieżową Radę Miasta, która kwestuje na rzecz charytatywnej Czapki Świętego Mikołaja. Dlatego też zorganizowaliśmy mikołajkową akcję Zamień karmę na pluszaka na rzecz psów i kotów, podopiecznych fundacji Pet Patrol – informuje Julia Wójcik, Zastępca Dyrektora Centrum Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Rybnika.

Program wydarzeń:

Piątek, 8 grudnia, godz. 17:00 – 20:00

Prezentacja stoisk
Świąteczne karaoke na scenie
Zapowiedź akcji „Najdłuższy Świąteczny Łańcuch”
Występ artystyczny – Marcin Daniec (godz. 19.00)
Świąteczna fotobudka
Świąteczna lista przebojów z Dj-em
Sobota, 9 grudnia, godz. 16:00 – 21:00

Prezentacja stoisk
Świąteczne karaoke na scenie
Zapowiedź akcji „Najdłuższy Świąteczny Łańcuch”
Pokaz artystyczny – Fire Show (godz. 19.00)
„Światełko do nieba” – odpalenie 1000 szt. zimnych ogni przez mieszkańców
„Strefa ciepła” – warsztaty: przygotowanie świątecznych ozdób choinkowych (do godz. 19:00)
Świąteczna lista przebojów z Dj-em.
Niedziela, 10 grudnia, godz. 16:00 – 20:00

Prezentacja stoisk
Świąteczne karaoke na scenie
Zapowiedź akcji „Najdłuższy Świąteczny Łańcuch”
Świąteczna fotobudka
„Gwara Śląska na Wesoło”
„Strefa ciepła” – warsztaty: przygotowanie świątecznych ozdób choinkowych (do godz. 18:00)
Świąteczna lista przebojów z Dj-em.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również