Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Jak radzić sobie z trudnymi emocjami?

  • Dodano: 2017-12-07 07:45, aktualizacja: 2017-12-07 07:56

Czwarty z sześciu warsztatów projektu "Kobieta jest zmianą" organizowanych przez Dom Kultury Chwałowice specjalnie dla kobiet w sobotę 9 grudnia 2017 r. w godz. 9.00 - 15.00.

Jak radzić sobie z trudnymi emocjami?

"Tylko mi tu bez emocji", "ok., to spójrzmy na tą sytuację bez emocji i podejmijmy wreszcie decyzję" , "emocje są złym doradcą"- zdarzyło Ci się słyszeć lub wypowiadać takie zdania? Jak myślisz, czy naprawdę da się "wyłączyć emocje" lub w pełni je kontrolować? A jeśli tak, to czy stało by się to z korzyścią czy stratą dla Ciebie? Czy są emocje pozytywne lub negatywne? Jak je rozróżnić? I jak sobie w ogóle z nimi radzić? Na te i kilka innych pytań, postaram się rzucić nowe (?) światło - mówi prowadząca warsztat Wioletta Fałda.

Dzięki udziałowi w warsztatach:

  • zdobędziesz wiedzę na temat mechanizmu powstawania emocji u ludzi,
  • nauczysz się identyfikować przeżywane przez siebie stany emocjonalne,
  • poszerzysz swoją świadomość funkcji pełnionej przez emocje w życiu człowieka i poznasz możliwe negatywne konsekwencje tłumienia/kumulowania uczuć,
  • zdobędziesz wiedzę na temat konstruktywnych sposobów radzenia sobie z emocjami i nauczysz się wykorzystywania części z nich w życiu codziennym.

Liczba uczestniczek - od 8 do 16 osób, wiek od 20 do 100 lat, cena za warsztat - 50 zł. Miejsce spotkań - Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach. ul. 1 Maja 91B, gdzie na uczestniczki warsztatu czekać będzie kawa, herbata i słodki poczęstunek. Planowana jest długa przerwa na obiad. Zapewnione też są skrypty szkoleniowe i materiały potrzebne do zajęć.

Zapisy - warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest rezerwacja miejsca poprzez wiadomość e-mail: wioletta.falda@gmail.com lub telefonicznie: 662 066 591 do organizatora - Wioletta Fałda.

Wioletta Fałda - pedagog, trener rozwoju umiejętności psychospołecznych.

Na co dzień jestem żoną, matką dwojga wspaniałych dzieci, pracuję na etacie w agencji reklamowej, w której zajmuję się m.in. komunikacją z klientem, mam białego psa i kota, uwielbiam podróże z moim mężem. Odkąd pamiętam zawsze interesowałam się psychologią, uwielbiałam otaczać się ludźmi, poznawać ich, odkrywać, słuchać, starać się rozumieć ich problemy, motywy i działania. Do dzisiaj tak jest. Ciągle poznaje nowych ludzi i ciągle jestem ich ciekawa, bardzo ważna jest dla mnie też rozmowa z nimi.

O sześciu lat pasjonuje mnie temat rozwoju osobistego i odkąd zaczęłam go zgłębiać bardzo dużo w moim życiu się zmieniło. Bo oprócz tego, że sama zostałam trenerem rozwoju umiejętności psychospołecznych, gdzie dzielę się swoją pasją z innymi ludźmi to osobiście czuję, iż zaczęłam kierować własnym życiem w zgodzie ze sobą, odważniej patrzę w przyszłość, nabrałam pewności siebie, konsekwentnie realizuję swoje marzenia. Tą właśnie energią chciałabym się dzielić.

To na czym mi zależy prowadząc warsztaty to naturalne przyswajanie wiedzy przez uczestnika poprzez udział w ćwiczeniach, które precyzyjnie dobieram i proponuję. Chcę by uczestnik dzięki doświadczaniu sam wyciągał wnioski, a co za tym idzie - nabywał świadomości samego siebie, wiedział jak i jakie może podjąć działania by realizować swoje plany i marzenia.

Spotkanie z drugim człowiekiem i wspieranie go na drodze do zmian to najlepsze co mi się dotąd przytrafia zawodowo - projekt "Kobieta jest Zmianą", której jestem współtwórcą, ma na celu skupić kobiety, które potrzebują zmiany w swoim życiu, a ja mam zaszczyt im w tym towarzyszyć.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.