Wiadomości z Rybnika

I Edukacyjne Targi Pracy "TYGLA"

  • Dodano: 2016-04-20 11:15
14 kwietnia br. w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku odbyły się I Edukacyjne Targi Pracy „TYGLA.”
 
 
Odbiorcami targów byli absolwenci i uczniowie klas IV. Na spotkanie przybyli przedstawiciele uczelni wyższych oraz pracodawcy z konkretnymi propozycjami dla uczniów szkoły, którzy już od 29.04 będą absolwentami, a więc nowymi osobami na rynku pracy. Każdy z przybyłych gości na indywidualnym stoisku prezentował swoją placówkę. 
 
 
Podczas części oficjalnej zarówno pracodawcy jak i przedstawiciele uczelni wyższych mieli okazję opowiedzieć o swojej instytucji oraz zaprezentować najciekawsze osiągnięcia. Wystąpienia zaproszonych gości poprzedziło szkolenie z BHP, prowadzone przez przedstawiciela Państwowej Inspekcji Pracy, które miało uświadomić przyszłym młodym pracownikom wchodzącym na rynek pracy o ich prawach, jak również o obowiązkach. 
 
 
Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów „ TYGLA”, przez co wpiszą się na stałe w kalendarz i będą odbywać się cyklicznie w połowie kwietnia każdego roku.
 
 
Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest Pani Dyrektor „TYGLA”  - Grażyna Kohut, a współorganizatorami Waldemar Wollny  - wicedyrektor i Barbara Kuwaczka  - pedagog i doradca zawodowy.
 
 
Barbara Kuwaczka

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.