Wiadomości z Rybnika

Fojermany na Hoymie

  • Dodano: 2018-08-13 14:00

W sobotę, 11 sierpnia, Zabytkowa Kopalnia „Ignacy” w Rybniku-Niewiadomiu przemieniła się w strażackie centrum dowodzenia. Wszystko za sprawą pikniku „Fojermany na Hoymie”.

Piknik był okazją do zobaczenia sprzętu strażackiego i tego, jak wygląda codzienna praca strażaków. W programie znalazły się m.in.: parada i pokazy wozów strażackich, prelekcje, prezentacje sprawności zastępów. Uczestnicy pikniku zobaczyli pokaz ratownictwa technicznego, akcję ratunkową przy wypadku drogowym oraz pokaz gaszenia pożaru budynku. Był też pokaz możliwości technicznych wozu strażackiego przeznaczonego do gaszenia pożarów przemysłowych (potężna armatka wodna). Atrakcją były też konkurencje sprawnościowe oraz strażacki tor przeszkód dla dzieci. W ramach programu "Kręci mnie bezpieczeństwo" najmłodsi uczyli się zasad pierwszej pomocy. 

Piknik organizowany był wspólnie przez Industrialne Centrum Kultury w Rybniku Niewiadomiu, Państwową Straż Pożarną w Rybniku oraz OSP Biertułtowy. Udział wzięły w nim także zastępy OSP z Rudy Kozielskiej, Głożyn, Leszczyn oraz rybnickich dzielnic: Gotartowice, Popielów, Kłokocin, Grabownia.

Zapraszamy do zobaczenia galerii zdjęć.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również