Wiadomości z Rybnika

Fishtown Festival już 31 sierpnia. Co w programie?

  • Dodano: 2019-08-29 08:15, aktualizacja: 2019-08-29 08:43

W sobotę, 31 sierpnia do Rybnika przyjedzie czołówka polskich raperów. Wszystko w związku z Fishtown Festival, jednym z najciekawszych wydarzeń muzycznych organizowanym w regionie.

Gdy kilka miesięcy temu w mediach społecznościowych pojawiła się informacja o organizacji festiwalu, fani tego rodzaju muzyki z dużą euforią odnosili się do przedstawionej listy muzyków, którzy będą gwiazdami wydarzenia.

Zalew, Kamień, Ruda

Pierwotnie Fishtown miał odbyć się w letnim ogródku nad rybnickim Zalewem. Na początku lipca organizatorzy zgłosili się jednak do MOSiR-u, z pytaniem czy jest szansa, aby festiwal zorganizować w innym miejscu.

Na początku zaproponowaliśmy ośrodek w Kamieniu. Okazało się jednak, że nie da się pogodzić festiwalu muzycznego z odbywającą się w tym samym czasie wystawą psów – mówi Rafał Tymusz, dyrektor MOSiR-u, który wraz z wiceprezydentem Piotrem Masłowskim zaproponował organizatorom zorganizowanie festiwalu na kąpielisku Ruda – wcześniej sondując wśród potencjalnych uczestników, czy takie miejsce jest dla nich do zaakceptowania.

Otrzymaliśmy bardzo pozytywne komentarze. Chcę zaznaczyć, że to miejsce, wg nas, jest dużo ciekawsze niż Kamień. Jest więcej parkingów, ośrodek Ruda jest świetnie skomunikowany z centrum, PKP czy dworcem przy „ekonomiku”. Dodatkowo Miasto zobowiązało się do pomocy przy organizacji samego wydarzenia – tłumaczy Rafał Tymusz, dodając, że w związku z festiwalem kąpielisko Ruda będzie dostępne dla kapiących się do godz. 15.

Same gwiazdy

Organizatorzy Fishtown Festivalu zaprosili do Rybnika duże gwiazdy. Na Rudzie zagrają m.in. Sokół, PRO8L3M, Żabson.

Rybnik doczekał się swojego festivalu! Zapraszamy wszystkich serdecznie na najgrubszą plenerową imprezę tego lata, tego roku, a może nawet ostatniej dekady!  Jak zakończenie wakacji to tylko z nami! Gruby Festival, Grube Ryby! – czytamy na oficjalnym profilu wydarzenia.

Bilety

Bilety można kupić poprzez besbiletoo.com lub w kasach przed samym wydarzeniem (o  ile nie wyprzedają się internetowo - po 80 zł). Bramy kąpieliska dla uczestników festiwalu zostaną otwarte o godz. 17.00, a pierwsi muzycy na scenie pojawią się pół godziny później. Organizatorzy przewidują, że zabawa potrwa do północy.

Fishtown Festival

Data: 31 sierpnia
Miejsce: kąpielisko Ruda
Początek: godz. 17
Bilety: besbiletoo.com,
W dniu imprezy: o ile nie wyprzedają się internetowo - po 80 zł

Fishtown Festival już 31 sierpnia. Co w programie?

Komentarze (3)    dodaj »

  • Mieszkańcy

    Tyle się mówi o ochronie środowiska w Rybniku. A może by tak ktoś z Ochrony Środowiska przyjechał niezapowiedziany w rejon ul.Leszczyńskiej i Hanaka w Kamieniu (naprzeciwko budynku chłodni Operis) i posłuchał jak zakłócają spokój mieszkańców przejeżdżające pociągi. Pociągi spalinowe zakłócają spokój, stojąc przed semaforami na włączonych silnikach spalinowych ponad 45 minut każdorazowo. Emitują przy tym potężną ilość spalin do atmosfery i w okna sąsiadujących budynków tak, że najgorsze i najstarsze kopciuchy im nie dorównują.Była Komisja z Urzędu Miasta a jakże.Nawet sam Dyrektor PKP też był. Tyle tylko, że w ten dzień pociągi " miały wolne- czyli nie jeżdziły, nie stały z włączonymi silnikami przed semaforami,czekając na pozwolenie przejazdu,nie trąbiły jakby chciały ogłosić całemu światu,że mają " mocne płuca". Po co zakłócać spokojną pracę Komisji. Jeżdżą te pociągi co 10 minut,to spalinowy,to elektryczny i wszystkie obładowane, ciągną po 50 wagonów z węglem, a mieszkańcy ? Niech cierpią. To nic,że w nocy zrywa ich na równe nogi ostry i gwałtowny dżwięk sygnału, to nic,że ich dzieci wdychają spaliny, to nic, że od ciągłego hałasu wibruje tym ludziom w głowach. Bo przecież kolej nie stać na ekrany akustyczne by wyciszyć hałas,który utrudnia ludziom życie.Mieszkańcy od dekady walczą o spokój,ale jak na razie - nic w temacie się nie dzieje.Wystarczy zawalczyć o dotację z UE i mieć odrobinę empatii dla mieszkańców tego osiedla. Ale my nie odpuścimy i będziemy walczyć o spokój nasz i naszych dzieci.

  • Wawoczanin

    Powalił was, robić koncert hiphopowy w środku Osiedla domków jednorodzinnych, kur... Y było słychać aż na rudzkiej

  • Bozena

    Czy ktoś pomyślał o sasiadach? Od 17tej same. przekleństwa. Wnuki zamknęłam w pokoju, niech oglądają bajki. Może ciszej? Nie kupiłam biletu na festiwal.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również