Ferie zimowe na Śląsku. Akcja „Bezpieczne ferie” i atrakcje w Rybniku!

Czas czytania: 3 min.

W poniedziałek ruszają ferie zimowe w województwie śląskim. Do 3 marca trwać będzie akcja „Bezpieczne ferie 2025″. Służby i inspekcje nadzorować będą wszystkie formy wypoczynku zorganizowanego.

Ważne informacje na temat akcji “Bezpieczne ferie 2025”

W poniedziałek, 17 lutego, rozpoczynają się ferie zimowe w województwie śląskim. Czas ten będzie objęty akcją „Bezpieczne ferie 2025”, która potrwa do 3 marca. Celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom i młodzieży spędzającym ferie, zwłaszcza w zorganizowanych formach wypoczynku. W ramach tego programu, różne służby i inspekcje będą nadzorować organizację wypoczynku.

Kontrole autokarów

Funkcjonariusze policji będą kontrolować stan techniczny autokarów, zgodność wymaganych dokumentów i stan trzeźwości kierowców. Aby kontrola została przeprowadzona, należy poinformować policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu. Aby nie dublować wielokrotnie zgłoszeń o kontroli, należy wydelegować osobę odpowiedzialną za zgłoszenie chęci przeprowadzenia kontroli. 

W Rybniku kontrole dokonywane będą przy ul. Gliwickiej (parking przy basenie MOSiR Ruda). Z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Rybniku należy kontaktować się pod numerami tel.: 47 855 72 90 oraz 47 855 72 55.

Ważne telefony i informacje

Na czas ferii uruchomiono całodobową linię interwencyjną pod numerem (32) 20 77 077, na którą można zgłaszać wszelkie zagrożenia związane z wypoczynkiem dzieci i młodzieży. W sprawach wymagających interwencji wyspecjalizowanych służb należy kontaktować się z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rybniku, pod nr tel.: 32 42 21 000 lub e-mail: [email protected].

Ferie w Rybniku

Rybnik zapewnia bogaty program aktywności na czas ferii. Ponad 18 tys. uczniów będzie mogło skorzystać z atrakcji oferowanych przez miejskie instytucje kultury. Wśród propozycji znajdują się półkolonie w Domach Kultury w Chwałowicach, Niedobczycach, Boguszowicach oraz w Zabytkowej Kopalni Ignacy. Miasto przygotowało także program wydarzeń kulturalnych, w których wezmą udział dzieci, młodzież oraz całe rodziny.

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe