Wiadomości z Rybnika

Ekstremalno-muzyczny weekend

  • Dodano: 2018-07-13 08:45, aktualizacja: 2018-07-13 08:50

Przedostatni wakacyjny weekend w Rybniku opanuje festiwal muzyczno-sportowy.

Zapraszamy na Alter Sport Festiwal, którego główną atrakcją będą rowerowe zawody w ramach Pucharu Świata w konkurencji Big Air.

ALTER SPORT FESTIWAL - 25 SIERPNIA
Alter Sport Festiwal odbędzie się w Rybniku po raz drugi. To idealna okazja do promocji dla tych, którzy uprawiają alternatywne, nietypowe czy rzadko spotykane sporty.

Sporty ekstremalne stają się coraz bardziej popularne, a Rybnik stara się zawsze być na bieżąco z panującymi trendami. Świadczy o tym nie tylko organizacja wydarzeń, takich jak zapowiadany festiwal, ale też powstawanie na terenie miasta kolejnych obiektów umożliwiających uprawianie sportów uznawanych za nietypowe. To ważne, aby pasjonaci mogli realizować swoje zainteresowania i prezentować innym umiejętności, zachęcając tym samym kolejne osoby do aktywnego stylu życia - podkreśla prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Pierwotnie na festiwalu miały być promowane tylko mało popularne dyscypliny sportu, ale ze względu na duże zainteresowania imprezą rybnickich klubów sportowych, organizatorzy zdecydowali się zaprosić także bardziej popularne dyscypliny. W ubiegłym roku zawodniczki sekcji RMKS zaprezentowały ciekawy sposób treningowy, udowodniając, że koszykówka to także dobra zabawa i możliwość różnorodnych form ćwiczeń z piłką. Na imprezie pojawili się także przedstawiciele judo, boksu czy bejsbolu. Zachęcamy wszystkich pasjonatów szeroko rozumianego ruchu i zdrowego trybu życia. Nasza impreza daje możliwość pokazania swoich pasji, sposobu na ciekawe spędzanie czasu. Wiemy, że wśród rybniczan jest wielu "pozytywnie zakręconych", chcielibyśmy, aby to właśnie oni tworzyli z nami tę imprezę - wskazuje Arkadiusz Skowron, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku.

Tegoroczna odsłona Alter Sport Festiwal odbędzie się w sobotę, 25 sierpnia, na stadionie lekkoatletycznym w Rybniku (początek o godz. 12.00). Powstaną stoiska prezentujące m.in. mountainboard, landkite, skate, off road, speed stacks, tchoukball, workout, slackline, speedway. Największą atrakcją imprezy będą zawody dirt jumpingu w ramach Pucharu Świata FMB World Tour w konkurencji Big Air.

PUCHAR ŚWIATA FMB WORLD TOUR W KONKURENCJI BIG AIR - 24, 25 SIERPNIA
Rowerowe święto czyli Puchar Świata - FMB World Tour w Rybniku odbędzie się 24 i 25 sierpnia na stadionie lekkoatletycznym w Rybniku. Nie zabraknie spektakularnych skoków, grubych trików oraz potężnej dawki adrenaliny! Salta na ogromnych wysokościach czy rotacje - to tylko niektóre ewolucje, które będzie można zobaczyć podczas największego tego typu wydarzenia w Polsce.

Zmagania najlepszych dirtowców będą polegać na wykonywaniu ewolucji na rowerach MTB na ogromnych rozmiarów skoczni. Rozbieg i lądowanie zostaną zbudowane na murawie stadionu lekkoatletycznego, dzięki czemu w komfortowych warunkach, ze znakomitą widocznością, zobaczymy niesamowite skoki i ewolucje jak: double backflipy (podwójne slata), frontflipy czy niezwykle widowiskowe ewolucje typu superman, cork 720! - zachęca Krzysztof Magiera z organizującej zawody Fundacji Sfery Sportu.

Już teraz start w zawodach potwierdził m.in. Bienvenid Aguado Alba - hiszpański zawodnik znany z wielu spektakularnych trików i występów na największych pokazach sportów ekstremalnych na świecie. Udział w zmaganiach weźmie też Villibald Vitek - znakomity czeski dirtowiec, który należy do jednych z najodważniejszych raiderów w Europie. Na starcie nie zabraknie także reprezentantów Polski. Będzie m.in. Szymon Godziek, który w ubiegłorocznym cyklu Pucharu Świata wywalczył brązowy medal. Dla popularnego "Szamana" będzie to jeden z nielicznych występów na zawodach w Polsce w ostatnich latach. Warto także wspomnieć, że dla naszego reprezentanta konkurencja Big Air jest jedną z ulubionych. To właśnie na tego typu zawodach Szymon Godziek wykonuje swoje najlepsze i często pierwsze na świecie ewolucje. Warto tutaj wymienić Backflip Tsunami w Norymberdze przed 90-tysięcznym tłumem...

W godzinach wieczornych, po dekoracji zwycięzców zawodów Big Air, rozpocznie się muzyczne show. Jako pierwszy na scenie pojawi się znakomity DJ i wielki showman LEXXUS MC. Po solowym występie czarnoskórego muzyka, estradę opanuje gwiazda wieczoru, którą będzie angielski duet Shaun Baker i Jessica Jean!

24-25 sierpnia zapowiada się znakomity, ekstremalny, pełny muzyki weekend w Rybniku. Prawdziwe ekstremalne święto z rowerowymi ewolucjami, które można śmiało zapowiedzieć jako jedyne tego typu wydarzenie w kraju!

Planowany harmonogram:

24.08.2018
14:00 Jazdy testowe Big Air
17:00 Pit Party - sesja autografów
18:00 Oficjalny trening Big Air - Puchar Świata

25.08.2018
12:00 Rozpoczęcie Alter Sport
14:00 Prezentacje, pokazy Alter Sport
15:00 Oficjalny trening Big Air - Puchar Świata
18:00 Prezentacja
18:15 Big Air - Puchar Świata (eliminacje)
19:30 Big Air - Puchar Świata (finały)
20:00 Koncert Lexxus MC
21:30 Koncert Shaun Baker & Jessica Jean.

Na miejsce prezentacji wydarzeń wybrana została wpisująca się w temat planowanych przedsięwzięć nowa atrakcja sportowa Rybnika przygotowana dla amatorów ekstremalnej jazdy na rowerze - tory pumptrack i racing w dzielnicy Kamień.


Źródło: UM Rybnik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również