Wiadomości z Rybnika

Dzień pełen niespodzianek na IX Festiwalu Nauki w Rybniku!

  • Dodano: 2024-05-31 20:00

23 maja na Zabytkowej Kopalni IGNACY uczniowie szkół podstawowych spędzili niezapomniany dzień pełen wrażeń i naukowych niespodzianek.

Nauka przez zabawę

Podczas tegorocznego Festiwalu Nauki, uczniowie klas 4-6 z rybnickich szkół podstawowych, mieli okazję wyruszyć w niezwykłą podróż po świecie sztucznej inteligencji oraz odkrywać tajemnice kosmosu, gwiazd i zorzy polarnej. Eksperci z PKO BP pokazali, jak efektywnie zarządzać domowym budżetem i zaprezentowali wirtualną rzeczywistość, przenosząc uczestników w zupełnie nowe światy.

Nie zabrakło emocjonujących atrakcji, takich jak samopompujące się balony, kolorowa rosnąca piana, fascynujące eksperymenty z nowymi technologiami. Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego przedstawili świat chemii w spektakularny sposób, pokazując reakcje różnych substancji. Z kolei uczniowie Zespołu Szkół Technicznych oraz Politechniki Śląskiej oczarowali wszystkich prezentacjami robotów i automatyki.

Niezwykłą atmosferę dopełniły zamrażane róże, malejące balony oraz przepyszne, ręcznie robione lody z lokalnej manufaktury. Fundacja Odzyskaj Środowisko zorganizowała warsztaty tworzenia eko-biżuterii, degustacje miodu i partie szachów, które cieszyły się dużą popularnością.

Pracownicy Eko Sp. z o.o. oraz Centrum Zrównoważonej Gospodarki Miejskiej zadbali o edukację ekologiczną, organizując grę terenową oraz konkurs, w którym nagrody powędrowały do najlepszych. Śmiech i radość rozbrzmiewały podczas występu teatru lalek, który w humorystyczny sposób przybliżył ciekawostki z życia polskich naukowców.

Służby miejskie podzieliły się wiedzą

Dzięki wsparciu lokalnych służb, uczniowie mogli poznać sprzęt i specyfikę pracy jednostek takich jak Policja, Straż Pożarna, Straż Miejska oraz Zakład Karny. Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej również dzielili się swoją wiedzą z uczestnikami.

Dużo słodkości

W przerwach na uczniów czekała strefa relaksu OPEN, gdzie serwowano naleśniki, ciasteczka i lody, przygotowane przez Rybnickie Centrum Edukacji Zawodowej. Tegoroczna edycja Festiwalu Nauki była wypełniona dziecięcym śmiechem, radością i entuzjazmem setek uczniów, którzy z pewnością zainspirowali się do dalszych naukowych poszukiwań.

Dzień pełen niespodzianek na IX Festiwalu Nauki w Rybniku!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również