Wiadomości z Rybnika

Dzień otwarty w rybnickiej komendzie. Zobacz, co się działo!

  • Dodano: 2023-05-18 07:00, aktualizacja: 2023-05-17 20:55

Przedwczoraj odbył się dzień otwarty w Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku. Na terenie jednostki policjanci gościli uczniów z Zespołu Szkół w Rybniku Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach, z grupy klas mundurowych.

Młodzi ludzie, stojący przed życiowymi wyborami ścieżek zawodowych mogli zapoznać się z naszą ofertą i dowiedzieć się wszystkiego o etapach rekrutacji do Policji. Przyszłych kandydatów przywitał Naczelnik prewencji - podkomisarz Tomasz Długi.

Przywitano przyszłych kandydatów

W murach Komendy Miejskiej Policji w Rybniku odbył się dzień otwarty. Na terenie jednostki policjanci gościli uczniów z Zespołu Szkół w Rybniku Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach, z grupy klas mundurowych. Przedsięwzięcie było doskonałą okazją do przybliżenia młodzieży tajników pracy policjantów. Mundurowi z prewencji i kadrowcy zachęcali uczniów do wstąpienia w szeregi Policji. Uczniowie mogli obejrzeć film promujący codzienne działania policjantów w terenie. Mundurowi przedstawił pokrótce przebieg kariery w Policji, jej kolejne szczeble i możliwości rozwoju oraz awansu. Aby nie być gołosłownym na zewnątrz czekał przewodnik z psem, który opowiedział młodzieży o swojej służbie.

Podczas spotkania młodzież zapoznała się ze sprzętem specjalistycznym, wyposażeniem i uzbrojeniem wykorzystywanym przez stróżów prawa w codziennej służbie. Z kolei technicy kryminalistyki omówili, jaką ważną rolę ich praca odgrywa w procesie wykrywczym. Zainteresowani wstąpieniem w szeregi Policji często pytali o szkolenia i kursy, które pozwalają na rozwój i zdobywanie nowych umiejętności potrzebnych w służbie. Tego typu spotkania w większości przypadków pozwalają na podjęcie decyzji o swojej dalszej karierze zawodowej, a nauka w klasach mundurowych przygotowuje młodzież do służby w mundurze. Na stronie internetowej śląskiej Policji w zakładce ZOSTAŃ POLICJANTEM znajduje się kompendium wiedzy o tym, jak zostać policjantem, czyli wszystkie niezbędne informacje m.in. o postępowaniu kwalifikacyjnym i jego etapach.

Wideo

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również