Wiadomości z Rybnika

Dzień Matematyki w ZSP nr 6 w Rybniku

  • Dodano: 2021-03-19 06:30, aktualizacja: 2021-03-19 09:35

W miniony piątek, 12 marca, w Przedszkolu nr 18 w ZSP nr 6 w Rybniku, obchodzony był Dzień Matematyki.

Z tej okazji przygotowano dla dzieci wyjątkowe, matematyczne zajęcia

Przedszkolaki brały udział w zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych zarówno u młodszych, jak i u starszych dzieci, dzięki czemu lepiej poznają i rozumieją otaczający świat. Dzieci w skupieniu liczyły, rachowały, klasyfikowały klocki, odróżniały figury geometryczne a nawet przeprowadzały inwentaryzacje w swoich salach. Ich ciężka praca została nagrodzona, bowiem każde dziecko, na zakończenie, otrzymało medal mistrza matematyki.

Matematyka, kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia

Wiele abstrakcyjnych pojęć matematycznych ma związek z codziennymi doświadczeniami każdego przedszkolaka i czynnościami dnia codziennego. Dlatego też nieodłącznym elementem zdobywania doświadczeń połączonych z nauką powinna być radosna zabawa i poczucie sukcesu. Jak słusznie zauważyły prof. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska i Ewa Zielińska: "To, co nazywamy edukacją matematyczną przedszkolaków, musi by wtopione w działania wspomagające rozwój umysłowy dzieci" i powinno odbywać się przez cały czas pobytu dziecka w przedszkolu.

- Organizując Dzień Matematyki w przedszkolu udowadniamy, iż dzieci nigdy nie są za małe na spotkanie z matematyką, czują ją intuicyjnie, mają w sobie niezwykły, cenny i naturalny potencjał a przy tym świetnie się bawią - czytamy.

Dzień Matematyki w ZSP nr 6 w Rybniku

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również