Wiadomości z Rybnika

Dzieci i seniorzy nie zapłacą! Nowe zmiany w regulaminie transportu zbiorowego

  • Dodano: 2023-11-03 10:45

Od listopada zmienia się regulamin przewozów w publicznym transporcie zbiorowym, którego organizatorem jest Miasto Rybnik. Skorzystają dzieci i seniorzy.

Zmiana regulaminu transportu zbiorowego w Rybniku

Nowy regulamin umożliwi skorzystanie z bezpłatnych przejazdów dzieciom do ukończenia 7 roku życia.

Dotychczasowe zasady pozwalały na bezpłatny przejazd dzieciom do 4 roku życia na podstawie oświadczenia rodzica bądź opiekuna, od 1 listopada wydłużamy wiek dziecka uprawniający do przejazdów bez konieczności posiadania e-karty. Nie zmienia się sposób weryfikacji wieku dziecka – dalej będzie to na podstawie oświadczenia osoby opiekującej się dzieckiem w czasie przejazdu pojazdem komunikacji miejskiej – tłumaczy Piotr Kuczera, Prezydent Miasta Rybnika, który zmienił regulaminowe zapisy swoim zarządzeniem.

Nowe zapisy regulaminowe ułatwiają także korzystanie z komunikacji miejskiej seniorom po ukończeniu 70 roku życia.

Do tej pory było tak, ze pasażer powyżej siedemdziesięciu lat, aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu, musiał mieć imienną e-kartę. Nowe zasady, także obowiązujące od 1 listopada, wskazują, że takie osoby mogą podróżować rybnicką komunikacją miejską bez biletu na podstawie dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego datę urodzenia – dodaje Łukasz Kosobucki, prezes spółki Komunikacja Miejska Rybnik, odpowiedzialny za wykonanie zarządzenia.

Wprowadzone zmiany to odpowiedź na postulaty zgłaszane przez mieszkańców

Warto przypomnieć, że z tanich przejazdów rybnicką komunikacją miejską mogą skorzystać wszyscy pasażerowie – nieprzekraczający 3 przystanków przejazd dowolną linią w strefie 0 kosztuje tylko 1 zł! Trzeba jednak pamiętać, że kluczem do oszczędności i dodatkowych ofert jest korzystanie z e-karty.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również