Wiadomości z Rybnika

Działania "NURD". Podsumowanie akcji rybnickiej drogówki

  • Dodano: 2023-03-24 09:15

Rybniccy policjanci przeprowadzili w środę na terenie naszego miasta i powiatu działania pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyglądali się, czy oni sami nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego.

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego zależy od bardzo wielu czynników. Tam gdzie można, oddziela się ruch pieszy i rowerowy od ruchu pojazdów. Niestety nie zawsze jest to możliwe i w wielu przypadkach ruch pieszych i rowerzystów odbywa się wspólnie z ruchem pojazdów np. podczas przechodzenia przez jezdnię. Dlatego rybniccy policjanci wydziału ruchu drogowego szczególną uwagę zwracali na to, czy piesi przekraczali jezdnie w dozwolonych miejscach, a rowerzyści poruszali się zgodnie z przepisami. Obserwowali też zachowania kierujących w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Jak wypadł Rybnik?

Działania trwały od wczesnych godzin porannych, a do ich realizacji zaangażowano 26 policjantów rybnickiej drogówki. W czasie akcji stróże prawa ujawnili 95 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi względem pieszych. 11 razy policjanci interweniowali ze względu na popełniane wykroczenia przez pieszych.

Głównym celem akcji "NURD" jest dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących pojazdami jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Działania mają poprawić bezpieczeństwo oraz wiedzę wszystkich użytkowników ruchu, tak aby uniknąć kolizji i wypadków wynikających z brawury i nieznajomości przepisów.

Działania "NURD". Podsumowanie akcji rybnickiej drogówki / fot. KMP Rybnik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również