Wiadomości z Rybnika

Dwukrotnie dźgnął mężczyznę w klatkę piersiową. Nożownikowi grozi nawet dożywocie

  • Dodano: 2021-08-30 12:00

Rybniccy policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 28-latka. Agresor zaatakował mieszkańca Rybnika, zadając mu ciosy nożem w klatkę piersiową. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu, został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Teraz grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około 21.30 w jednym z budynków przy ulicy Smolnej w Rybniku. Z ustaleń śledczych wynika, że 28-latek podszedł do drzwi wynajmowanego przez 42-latka pokoju, aby wyjaśnić konflikt, który trwał między mężczyznami od dłuższego czasu. Pomiędzy rybniczaninami wywiązała się kłótnia. W pewnym momencie 42-latek zadał dwa ciosy nożem pokrzywdzonemu, raniąc go w klatkę piersiową. Poszkodowany mężczyzna zdołał uciec na zewnątrz budynku i wezwać pomoc. W wyniku działań policjantów nożownik został zatrzymany. Ranny został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala.

W Prokuraturze Rejonowej w Rybniku zatrzymanemu przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratora, rybnicki sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.